У Харківській області дозволили навчання офлайн

Рішення ухвалила Рада оборони Харківської області.

Поновити навчання офлайн зможуть лише ті заклади освіти, які виконають кілька обов’язкових умов.

7 липня Рада оборони Харківської області дозволила закладам освіти відновити традиційне офлайн навчання. Рішення стосується дитячих садочків, шкіл, вишів, коледжів. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Однак відновлення навчання у звичному форматі у закладах освіти можливе лише за певних умов. У закладі освіти повинно бути спеціалізоване укриття, система оповіщення, визначені шляхи евакуації, зроблені запаси води й медикаментів. Крім того, мають проводитися уроки безпеки про дії на випадок повітряної тривоги. 

«За умови реалізації цих заходів — засновники закладів освіти та їх керівники мають визначити формат навчання у своїх закладах», — пояснив Синєгубов.

Як пояснили у пресслужбі начальника ХОВА, рішення стосується також усіх закладів освіти на території Харкова. Вони зможуть відновити навчання за умови наявності укриття.

Нагадаємо, з 24 лютого 2022 року усі навчальні заклади Харкова і Харківської області переведені в онлайн-формат. Харківський міський голова Ігор Терехов говорив, що хоче відновити навчання у школах з 1 вересня 2023 року, але у комбінованому форматі. Це означає поєднання онлайн-уроків і частково — навчання за партами.

«Я хочу, щоб 1 вересня наші діти почали навчання у комбінованому режимі, особливо першокласники. Це дуже важливо, бо вони повинні навчитися писати, читати, а онлайн це зробити неможливо. Крім того, вони мають бути соціалізовані. Тому зараз робимо все, щоб були укриття чи бомбосховища, виділяємо кошти, щоб наші діти могли комбіновано вчитися. Так, це будуть не всі школи, але я дуже хочу, щоб ми почали так», — цитував слова Терехова офіційний сайт міськради.

Як писав UA-NEWS.in.ua, наприкінці квітня у різних школах по багатьох районах класні керівники почали проводити опитування щодо гіпотетичного повернення дітей до Харкова. Звісно, не йдеться про те, що це може статися зараз, коли місто обстрілюють з російського Бєлгорода ракетами С-300. Це радше внутрішньошкільне «соціологічне дослідження», аби зрозуміти, хто з дітей може повернутися до своїх класів. Своєрідні опитувальники з’явилися як у початковій, так і в середній і старшій школах. Учителі м’яко просять батьків подумати і дати відповідь. У департаменті освіти і науки сказали: треба сформувати шкільну мережу на 2023/2024 навчальний роки, знати кількість дітей і класів.

Джерело

Новости Украины