У жительки Сосницької громади, що на Чернігівщині, виявили лептоспіроз

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Тест на лептоспіроз. Getty Images

У жительки села Спаське, що у Сосницькій громаді, 17 липня виявили лептоспіроз. Діагноз підтвердили в лабораторії особливо небезпечних інфекцій.

Про це Суспільному повідомив голова Сосницької громади Андрій Портний. З його слів, наразі жінка перебуває в нефрологічному відділені Чернігівської обласної лікарні.

"Людині вже краще. У понеділок-вівторок (22-23 липня, — ред.) у Сосниці буде засідання комісії, будуть вирішувати яких заходів вживати. Адже в Убіді виявили бактерії Leptospira", — сказав Андрій Портний.

Нагадаємо, на Чернігівщині станом на кінець травня від початку 2024 року лептоспіроз виявили у 22-х людей. Таку кількість хворих зафіксували за весь період 2023 року. За словами заступника генерального директора Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Артема Ярошенка, найбільше виявили хворих у Чернігові — дев'ять.

Чим небезпечний лептоспіроз

Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання, загальне для людей і тварин.

Захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає влітку та восени.

Захворювання може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту та навіть спричинити смерть, якщо вчасно не звернутися до лікаря.

Захворіти на лептоспіроз можна при контакті із інфікованими тваринами чи під час купання у заражених водоймах. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи, рани на шкірі чи слизові оболонки. Зі слів лікарки-епідеміолога обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗУ Інни Семенюк, лабораторія особливо небезпечних інфекцій проводить дослідження води з відкритих водойм, а також досліджує мишоподібних гризунів.

"Людина може заразитися під час купання, а саме коли ковтає воду. Гризуни виділяють збудник із сечею у воду. На слезовій оболонці нашої ротової порожнини є мікротравми, мікротріщини, через які і потрапляють бактерії в організм. Якщо це погріб, то сеча потрапляє на овочі, які термічно потім не обробляються. Тому всі продукти, морква, капуста, повинні термічно обробитися. Також є випадки зараження під час риболовлі, коли людина заходить у воду без чобіт та під час заготівлі сіна", — каже Інна Семенюк.

Вживання зараженої їжі також може спричинити захворювання. Лептоспірозом можна захворіти повторно.

Які симптоми лептоспірозу

  • підвищена температура;
  • слабкість;
  • головний біль та біль у м'язах;
  • почервоніння очей.
  • блювання та діарея;
  • висипання на шкірі.

"Перебіг хвороби може бути легкий, наприклад, у вигляді грипу. Якщо у хворого висока температура, він жовтіє, тут уражається весь організм. Йде ураження з боку нервової системи, нирок, печінки, йде ураження сечової системи, йде утворення шлунково-кишкового тракту. В цьому випадку можливе переливання крові та навіть летальні випадки", — розповіла завідувачка інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні №2 Іванна Олексієнко.

У середньому інкубаційний період триває від одного тижня до двох тижнів. Приблизно це 10-14 днів. Лептоспіроз не передається від людини до людини.

Читати ще

Читати ще На Чернігівщині від початку року захворіли на лептоспіроз 22 людини: чим небезпечне захворювання

Читати ще На Чернігівщині на лептоспіроз захворіла 1-річна дитина

Новости Украины