У Житомирі пройшов вечір пам’яті Георгія Гонгадзе та всіх загиблих журналістів «Розстріляна свобода слова»

Вечір пам’яті Георгія Гонгадзе та всіх загиблих журналістів відбувся сьогодні у приміщенні Житомирського міського Палацу культури.

Участь у заході взяли медійники, представники влади, громадських організацій, мешканці Житомира. Всі разом ми вшановуємо пам’ять тих, хто віддав своє життя за правдиву і незалежну журналістику.

Відео дня

Довідково: Георгій (Гія) Гонгадзе (21 травня 1969, Тбілісі — 17 вересня 2000, Таращанський район, Київська область, Україна) — український громадський діяч, опозиційний журналіст, радіо та телеведучий, кінорежисер та перекладач грузинського походження, відомий своїми критичними антивладними виступами. Герой України (2005, посмертно). Засновник та перший головний редактор інтернет-газети «Українська правда». Вбивство Гонгадзе викликало широкий резонанс в Україні та за її межами, особливо після «касетного скандалу», та вважається однією з найгучніших кримінальних справ сучасної України. За найпоширенішою версією, до захоплення та вбивства журналіста причетні високопосадовці, наближені безпосередньо до Леоніда Кучми, який нібито особисто віддавав накази щодо викрадення Гонгадзе. 16 вересня 2000 року близько 22:30 Георгій Гонгадзе пішов з роботи, але вдома так і не з’явився. Зникнення Г. Гонгадзе викликало велике занепокоєння не лише у його родичів і друзів, а й серед політиків і журналістів. 2 листопада в лісі біля Таращі було знайдено безголовий труп. Дружина і друзі впізнали у ньому Георгія (зокрема, у знайденому тілі знайшли осколки — саме в тих місцях, що були й в Гонгадзе). Керівництво МВС та СБУ, що мали безпосередній стосунок до зникнення Георгія Гонгадзе, намагалися всіляко заплутати хід розслідування, слідство спеціально затягували. Через інтриги спецслужби й монополію державної влади на слідство з судочинством, юристам вдалося домогтися розсекречення тільки половини справи Георгія Гонгадзе: СБУ повністю розсекретила свою частину матеріалів у цій справі; МВС розсекретило більшу частину матеріалів, а меншу частина вважає такою, що не підлягає розсекреченню; Генпрокуратура, переглянувши гриф секретності 227 матеріальних носіїв, розсекретила 103 документи, а 91 документ перевела в режим «для службового користування». Щорічно 16 вересня друзі Георгія, журналісти, громадські та правозахисні організації вшановують його пам’ять. Пам’ять як і про людину, так і символ свободи і правди.

Джерело

Новости Украины