Молебень в Трапезній церкві Києво-Печерської Лаври, присвячена військовополоненим в Маріуполі, 20 травня 2024 р. Cуспільне/Дар’я Григоренко
У Трапезній церкві Києво-Печерської Лаври провели молебень за військовими, які досі перебувають в полоні після бойових дій в Маріуполі.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Дар'я Григоренко.
Чоловік Тетяни перебуває в російському полоні з 18 травня 2022 року. У ніч вторгнення його терміново викликали на службу в Маріуполі. Розповідає, саме тоді обоє зрозуміли, що почнеться війна.
Молебень в Трапезній церкві Києво-Печерської Лаври, присвячена військовополоненим в Маріуполі, 20 травня 2024 р. Cуспільне/Дар’я Григоренко
Згодом військовий кілька разів привозив воду та хліб родині в Маріуполі, однак це були дуже короткі зустрічі.
"Остання була 8 березня і після того ми його не бачили. Зв’язку, світла в місті не було. Вперше з ним ми поспілкувалися телефоном 20 березня, коли ми виїхали в інше місце", — каже Тетяна.
Її донька додає, що в неї накопичилось багато історій, які хочеться особисто розповісти. Тож дівчина дуже чекає на повернення батька з полону.
Петро Шевцов, батько загиблого в Маріуполі військового. Cуспільне/Дар’я Григоренко
На молебень також прийшов батько загиблого воїна Владислава Шевцова, який пройшов Донецьк, Луганськ, Волноваху. У лютому 2022 року нацгвардійця відрядили в Маріуполь.
"8 лютого дзвонив, що він в Маріуполі. До 10 квітня він не виходив на зв’язок. Він загинув при виході із заводу імені Ілліча на «Азовсталь»", — поділився Петро Шевцов.
Молебень в Трапезній церкві Києво-Печерської Лаври, присвячена військовополоненим в Маріуполі, 20 травня 2024 р. Cуспільне/Дар’я Григоренко
Із січня щодня в Києво-Печерській Лаврі триває акція вшанування пам'яті тих людей, які ще не повернулися з полону або безвісти зниклі. Гендиректор заповідника запевняє, що вона триватиме до повернення останнього полоненого.
"Сьогодні день вшанування полонених в Маріуполі. Подвиг Маріуполя — свідчення того, як треба боротися за свою правду, землю та родини. Важливо, що це відбувається в Києво-Печерській Лаврі, бо вона теж була в полоні «російського міра» десятиліттями, якщо не століттями", — сказав Максим Остапенко.
Що відомо про українців, які перебувають у російському полоні
8 лютого 2024 року Україна провела 51-й обмін військовополоненими — повернула з російського полону 100 людей. Серед врятованих військовослужбовців були 49 воїнів Національної гвардії України, 25 прикордонників, 26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 11 тероборонців. Попередній обмін полоненими відбувся 31 січня. Тоді додому повернулися 180 рядових і сержантів, а також 27 українських офіцерів.
3 січня за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів Україна повернула з російського полону 230 військових та цивільних. Це був найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін.
Наприкінці листопада минулого року з'явилось повідомлення від Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, що РФ призупинила обміни військовополоненими. Так Кремль хоче вплинути на українців й створити враження, ніби українська влада не працює над цим питанням.
Президент Володимир Зеленський на початку грудня заявив, що обміни полоненими з Росією тривають. Часто вони відбуваються не публічно, а іноді безпосередньо на полі бою.
За даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, у російському полоні станом на 17 листопада 2023 року перебували 4 тисячі 337 українців. З них — 3 тисячі 574 військових та 763 цивільних. Йдеться про тих, кого вдалось встановити.
У липні 2023 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що у російському полоні перебувають понад 25 тисяч цивільних заручників, Україні на той час вдалося повернути 144 людини.
Читати ще
Читати ще «Ком в горлі, що вони зробили з людьми». У Києві вшанували пам’ять загиблих у Маріупольському драмтеатрі
Топ дня
Будівництво тривало близько року: на Оболоні в Києві відкрили рух новим шляхопроводом 20 травня, 12:49
Відключення електроенергії: коли в Києві та області вимикатимуть світло 20 травня 20 травня, 10:54
«Наш голос — їх порятунок»: у Києві відбулася чергова акція на підтримку військовополонених 19 травня, 15:31
«Таланти, які були забрані в нашого народу»: у Биківні на Київщині президент вшанував жертв політичних репресій 19 травня, 14:00
У столичних військкоматах запрацювала електронна черга. Як записатися 19 травня, 13:15
Вибір редакції
У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками
Акцент на лікуванні контузій і психотравм: київський реабілітаційний центр «Лісова поляна» співпрацюватиме з МОЗ
«Зберегти й розвиватися в умовах війни»: у Києві відзначають розвиток культурної сфери
У Києві хочуть знести садибу Зеленських
У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі: як вберегти домашніх тварин від укусів — поради ветеринарів