На думку капітана 1-го рангу запасу, росіяни вже готуються завдавати ударів по Україні з настанням холодів.
Андрій Риженко оцінив, скільки кораблів РФ зараз перебуває в Чорному морі / фото REUTERS
Наразі поблизу берегів тимчасово окупованого Криму базується дві третини від загальної кількості корабельного і суднового складу Чорноморського флоту РФ. Таку заяву зробив капітан 1-го рангу запасу, колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко.
«У Севастополі зараз перебуває приблизно 65 кораблів, катерів і суден забезпечення. Вони всі не нові, здебільшого радянського виробництва, але вони перебувають у Севастополі. У море виходять вкрай рідко, але виходять. Є ракетні катери, вони розташовані в західній частині Криму. Їхнє завдання – перехоплення цивільних суден, якщо вони йтимуть через центральну частину Чорного моря в наші порти», – зауважив він в ефірі телеканалу FREEДОМ.
Крім того, невелика кількість кораблів окупаційних військ РФ перебуває у Феодосії та в Керчі. В основному, вони на ремонті.
Відео дня
Водночас у Новоросійську зараз базуються п’ять кораблів і катерів, здебільшого нові. Вони є носіями ракет «Калібр», додав Риженко. За його словами, РФ вирішила перенести ракетоносії саме туди, оскільки для окупантів ці кораблі є найціннішими, і ворог боїться їх втратити.
«Я думаю, що вони зараз готуються до того, щоб завдавати ударів вже прицільно, коли температура впаде до морозів», – вважає експерт.
Читайте також:
РФ стала використовувати нові дрони: що відомо про «газонокосарки» Italmas
Експерт розповів, скільки бронемашин в місяць може відновлювати Росія
Виробники «Кинджалів» досі отримують матеріали з Європи, обходячи санкції, — The Insider
Ситуація в Чорному морі: останні новини
20 жовтня повідомлялося, що тральники почали розчищати Чорне море від мін для безпечного проходу цивільних суден. Відповідні роботи проводить мінно-тральна група ВМС Болгарії та Румунії. Зазначається, що таке рішення ухвалили на засіданні «Рамштайну» 12 жовтня.
23 жовтня прес-служба Сил оборони півдня повідомила, що російська авіація почала скидати невідомі обʼєкти в зоні Чорного моря. Росіяни скидають їх в напрямку гуманітарних навігаційних коридорів цивільного судноплавства.