За інформацією: Суспільне Чернівці.
Фото: Суспільне Чернівці
У Чернівецькому ліцеї №20 волонтери шиють одяг для поранених військових. Це білизна, шорти та футболки, які легко та зручно одягати через застібки. Це шиють для бійців, в яких ампутували руку чи ногу, а також військовим з апаратом Ілізарова. Речі відшивають на замовлення волонтерів та передають у госпіталі.
Про це у коментарі Суспільному розповіла волонтерка Юлія.
Займатися волонтерством у ліцеї розпочали після повномасштабного вторгнення: спочатку тільки плели сітки та кікімори, потім шили зимовий маскувальний одяг для військових, а потім почали виготовляти адаптивний одяг для поранених бійців.
Юлія розповідає, що серед волонтерів немає професійних швачок, тому шити одяг вчилися з пояснення вчительки трудового навчання. А в інтернеті взяли викрійки різних речей.
"Ми бачили дуже багато фото поранених лежачих хлопців. Їм важко, бо, як можна одягнути шорти чи білизну, якщо у тебе апарат Ілізарова? Ми дивилися, як цей процес полегшити. Знайшли адаптивний одяг на липучках чи зав'язках і почали робити", – розповідає волонтерка.
Одяг, який шиють для військових. Фото: instagram/julijagoncharovadovbnia
Імпровізовану швейну майстерню волонтери облаштували в одному із приміщень ліцею. Про це Юлія попросила директора закладу, бо сама працює там вчителькою. Швейні машинки взяли з кабінету трудового навчання, а також приносили з дому.
Волонтерки намагаються робити липучки чи зав'язки на різні сторони, залежно від поранення бійця. Матеріали для речей приносять з дому або закуповують за гроші благодійників. Обирають натуральні тканини, в яких не спекотно влітку та які не викликають алергії..
Юлія розповідає, що одна майстриня за день може пошити до десяти речей, втім потребують, більше волонтерів. Також не вистачає тканини для пошиття речей.
"Нам дуже потрібно більше людей, бо поранених бійців багато й адаптивного одягу треба багато. Я сама вчитель, але шити навчилася. Це легко. У нас зібрані люди будь-яких професій. Усі охочі можуть прийти до нас у школі за матеріалом та викрійкою, а пошити річ вдома".