Київський еколого-культурний центр
Члени експедиції Київського еколого-культурного центру знайшли на Черкащині два нових місця з підсніжниками. Щоб зберегти їх, ліс будуть заповідати, повідомив директор центру, заслужений природоохоронець України Володимир Борейко.
Під час недавньої експедиції за первоцвітами Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) знайшов велику популяцію підсніжників на батьківщині Тараса Шевченка біля села Моринці.
"При в'їзді до села Моринці Черкаської області, де народився Тарас Шевченко, росте чудовий дубовий ліс із підсніжниками . Але дивовижна річ, цей ліс досі не має заповідного статусу. Тобто його будь-якої миті можна вирубати. Всупереч його меморіальному значенню та наявність у ньому червонокнижного виду рослин — підсніжника. Щоб зберегти цей унікальний ліс на згадку про Тараса Шевченка, ми разом із Управлінням екології Черкаської ОДА будемо його заповідати", — розповів Володимир Борейко.
Київський еколого-культурний центр
Київський еколого-культурний центр
Друга знахідка членів експедиції — у Черкаській області біля села Смільчанці. Там знайшли не лише підсніжники, а й популяцію рідкісної червонокнижної рослини — скополії.
"Скополия-багаторічна трав’яна рослина, 50–80 см заввишки, з м’ясистим слабкорозгалуженим кореневищем. Вона зараз цвіте. А ось підсніжник вже відцвів, але по листках його ще можна знайти. Разом з Управлінням екології Черкаської ОДА для охорони скополії карніолійської та підсніжника ї ми будемо отут створювати заказник", —пояснив Володимир Борейко.
Підсніжники біля села Смільчинці. Київський еколого-культурний центр
Скополия біля села Смільчинці. Київський еколого-культурний центр
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України