Фото: Суспільне Львів
У львівському "Будинку воїна" презентували виставку робіт військового Дмитра Бур’яна. Твори, представлені на виставці, були створені у період кінця 2022 — початку 2023 року. Експонуватимуть роботи протягом тижня.
Дмитро Бур’ян народився у Черкасах, закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури у Києві. Митець — військовослужбовець 406-ї артилерійської бригади, що дислокується у Миколаєві.
"Я малював портрети військових до великої війни, в період АТО. Малював військовослужбовців, яких знав особисто, робив скульптури, присвячені їм. На цій виставці частина робіт присвячена загиблим героям, а частина — тим, хто і зараз воює", — каже Дмитро Бур'ян.
Дмитро розповідає, перебував на полігоні на Львівщині, коли туди протягом доби "прилетіло" близько 30 російських ракет. Також перебував під важкими обстрілами разом зі своєю бригадою у Миколаєві.
Одна з робіт Дмитра присвячена оборонцю Донбасу та волонтеру Павлу Собку. Вона називається "Черкаський козак". Це один з перших портретів з серії, що присвячена загиблим захисникам.
Робота Дмитра Бур’яна «Черкаський козак». Фото: Суспільне Львів
"Ми з ним особисто не були знайомі, але мали багато спільних друзів у Черкасах. Він загинув, обороняючи Донбас. Був дуже світлою людиною, до великої війни постійно возив волонтерську допомогу з Черкащини на схід, а потім і сам пішов воювати", — розповідає Дмитро Бур'ян.
Одну зі своїх робіт Дмитро Бур'ян присвятив режисеру монтажа фільмів "Захар Беркут" та "Черкаси" Віктору Ониську. Він також загинув, захищаючи Україну.
А портрет Василя Сліпака військовослужбовець малював, коли було обговорення, чиїм ім'ям назвати консерваторію у Києві, замість імені російського композитора.
"І в мене зародилася ідея, що консерваторію можна назвати іменем Василя Сліпака, адже війна триває, не зрозуміло, коли завершиться, і саме людина, яка була визнаним у світі солістом Паризької опери, яка приїхала добровільно воювати за Україну, достойна, щоб на неї рівнялися інші", — каже Дмитро Бур'ян.
Робота присвячена Василю Сліпаку. Фото: Суспільне Львів
Свій автопортрет Дмитро Бур'ян намалював у темряві, оскільки зараз є перебої з електропостачанням.
Дмитро Бур’ян та його автопортрет. Фото: Суспільне Львів
"Цей автопортрет я малював як зріз часу, щоб пам’ятати, що так було, і чому так було", —каже Дмитро Бур'ян.
Ще одна серія робіт Дмитра Бур'яна називається “Квіти перемоги”.
Робота Дмитра Бур’яна «Вогонь». Фото: Суспільне Львів
Дмитро Бур'ян працює вугільним олівцем. Митець каже, ідеї народжуються у бліндажі, а малює чоловік — після наряду.
"Малюється краще вже після наряду, десь у спокійному місці. Здебільшого я працюю вугільним олівцем. Його особливість — малювати треба в один "присіст", адже усі виправлення потім дуже видно, такий спосіб має назву “alla prima” — з першого разу. Спочатку — замальовка звичайним графітним олівцем, а потім вже йде робота вугільним олівцем", — каже Дмитро Бур'ян.
Після перемоги митець планує працювати за фахом — створювати скульптури. Переглянути виставку можна протягом тижня, вхід — безкоштовний.