За інформацією: Суспільне Чернігів.
Військовослужбовець 164-го батальйону ТрО Андрій. Суспільне Чернігів
Там українські військові виявили вцілілу російську бронетехніку.
"Ротний пішов до «бєхи» (БМП – ред.) і почув розмову. Він під «бєху», пару черг і тут вони повилазили. Кричали: «Не стріляйте, в нас дуже цікава інформація»", — каже Андрій.
Командир роти Олександр згадує: бронегрупа росіян мала завдання — за один день зайняти всю посадку.
"Вони думали, що вони отак приїдуть собі «вальяжно», розійдуться по посадці і все буде чудово. Були шоковані від побаченого, що по них одразу почала працювати артилерія, касетки, скиди, міномети – суттєве вогневе ураження. Ото вони забилися під БМП і сиділи поки все минеться. Іще у нас питали, чи ми не «спецура»".
Командир роти 164-го батальйону ТрО Олександр. Суспільне Чернігів
За словами Олександра, двоє з чотирьох росіян мали уламкові та кульові поранення.
"Вони просто так в полон не здаються, особливо на тому напрямку, де ми були, там вже довгий час було без полонених. Один скинув з себе броню, виліз без нічого. На наступний день ми продовжили зачистку і виявили бронежилет з шевронами «Вагнера».
Амуніція українських військових. Суспільне Чернігів
"А тоді нам розповіли, що в посадці за 100 метрів сиділи 17 росіян. Нам пощастило, що ми вдвох провернули. Це не страх був, це був азарт", — додає Андрій.
До українських позицій росіян повели по двоє.
"Один дуже просився, щоб його дострелили. Йшов і постійно повторював: «Я буду жити?». Постійно говорив і насідав на вуха, а тоді так дивиться: «Що договорився, не буду жити?", — каже Олександр.
Полонених передали 47-й окремій механізованій бригаді, з якою вони спільно виконували бойові завдання на Авдіївському напрямку.
Одним з полонених росіян виявився 29-річний Максим Русаков – раніше судимий уродженець Алтайського краю. Він служив у 74-й окремої гвардійській мотострілковій бригаді. Про свою службу він згодом розповів журналісту Юрію Бутусову.
Російський військовополонений на допиті у журналіста Юрія Бутусова. Бутусов Плюс
"Не вважають нас за нормальних людей. Відправляють на задачу просто як м’ясо. Якщо завдання не виконали, значить більше не потрібні", — розповідав Русаков журналісту.
Шеврони полонених росіян 164-й батальйон територіальної оборони залишив у себе, як трофеї.
Шеврони російський полонених. Суспільне Чернігів