У ніжинця Володимира Мельниченка, який працює на КК «Північна», своє чоловіче щастя

Інколи на людину чекають дуже несподівані повороти долі. Ніжинець Володимир Мельниченко багато років їздив по заробітках, але життєві обставини змусили осісти у рідному місті: майже 13 років тому померла дочка і залишила маленьких сина і доньку. Івану тоді було лише 10 місяців, Анні — шість років. Дідусь малих не кинув, не відправив до інтернату, а взяв під опіку. Так, саме «не кинув», «не відправив», «взяв»… Всі дії — в однині, бо на той момент вже був вдівцем: його дружину — бабусю онуків — забрала хвороба.

Нині Івану 14 років, Анні — 19. В Анни вже троє своїх діточок: Максимко, Володя і Софійка. Всі проживають разом з дідом-прадідом Володимиром Васильовичем.

«Онуки та правнуки — це моє щастя. Вони радісно проводжають і зустрічають мене з роботи. Разом з ними радію і я. Мені є заради кого жити, працювати, рухатись далі», — підсумовує чоловік, коротко переповівши свою життєву історію журналісту Nizhyn Post. При цьому щира посмішка не сходила з його обличчя, а очі буквально світилися від щастя, коли він розповідав про діточок. Склалося враження, що щасливішої людини немає у світі. При цьому журналіст не почула жодного нарікання на несправедливу долю, жодного поганого слова про своїх дітей-онуків-правнуків. Хоча, як ми зрозуміли, не все в його житті настільки райдужно…

Взагалі ця стаття спочатку мала інше спрямування — розповісти про старанного і відповідального працівника Ніжинського комунального підприємства “Керуюча компанія «Північна» Володимира Мельниченка. Але вийшло не за планом. У журналістській практиці таке трапляється.

Отже, опинившись у складних життєвих обставинах, Володимир Мельниченко був змушений шукати роботу у Ніжині. Оскільки чоловік має чималий досвід у робітничих професіях, йому запропонували приєднатися до колективу КК «Північна». І ось вже сьомий рік Володимир Васильйович працює на даному підприємстві пічником. Керівництво (директор Дмитро Шаповалов) ним задоволено.

Ні, печі він не кладе. Основна його задача — прочищати димовентиляційні канали перед опалювальним сезоном. Залучають В. Мельниченка і до інших видів робіт — якщо потрібно спиляти дерево, встановити двері або пофарбувати лавку. Взимку розчищає пішохідні доріжки від снігу.

Незабаром — весна, і роботи на прибудинкових територіях значно додасться: працівники комунальних служб попри війну не припиняють займатися благоустроєм міста.

Під час бойових дій пічник Володимир Мельниченко тимчасово «перекваліфіковувався» на покрівельника — разом з колегами з КК «Північна» відновлювали пошкоджені ворогами дахи, а згодом — і під’їзди у багатоповерхівках на вул. Прилуцькій. Об’єктів, які підлягали відновленню у мікрорайоні Гуньки, було чимало.

Сидіти вдома пенсіонер В. Мельниченко не може і не хоче — не дозволяють характер та обставини. Тішиться успіхами маленьких правнуків, які роблять у житті перші кроки, з нетерпінням чекає звісточок від старшого сина Дмитра. З перших місяців повномасштабного вторгнення Мельниченко-молодший, який певний час жив і працював у Києві, записався добровольцем до лав ЗСУ. Нині Дмитро боронить рідну країну у самому пеклі — під Бахмутом.

Батькове серце болить. Але тримається. Здаватися Володимиру Васильовичу не можна — він у сім’ї головний.

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук
Фото автора і з архіву КК “Північна

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Источник

Новости Украины