За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Висаджені сакури у терапевтичному саду. Суспільне Тернопіль
"Встановили вхідну браму в японському стилі, вона називається "Ворота Торії", перекладається як "гніздо для птахів". Японські сади давно вийшли за межі Японії, вони є на всіх континентах. Є такі сади у Сіднеї, Буенос-Айрес, Мехіко, Вроцлаві, а також в Умані, у Києві парк "Кіото" та ще кілька в Україні", — сказав Павло Савечко.
Терапевтичний парк, у японському стилі, Тернопіль, січень 2025. Суспільне Тернопіль
Площа терапевтичного саду становитиме гектар.
Облаштовують терапевтичний парк у японському стилі в Тернополі. Суспільне Тернопіль
"Гармонійне поєднання матеріалів дерев, каміння та водойми, такі локації вже давно відомі в Європі, але в Україні їх лише починають робити. Висадили дерева, встановили вхідні ворота, декоративне каміння, закупили аераційні фонтани, арки для троянд, вони вже тут, але ще не змонтовані. Плануємо встановити відновлювальне джерело енергії, гібридну сонячно-вітрову електростанцію і оновити водяний млин", — зазначив завідувач сектору з енергоефективності управління ЖКГ міськради.
Арки для троянд у терапевтичному саду. Суспільне Тернопіль
Яку суму виділили на створення саду, Павло Савечко не назвав. Він розповів, що проєкт реалізовують за грантові гроші Європейського Союзу "Мери за економічне зростання":
"Кінцеву вартість ми не знаємо, вона буде відома після завершення усіх процедур. Постачальники все безоплатно передають на наше комунальне підприємство "Об’єднання парків, культури та відпочинку міста Тернополя".
Бамбук у терапевтичному саду. Суспільне Тернопіль
На території планують висадити 169 саджанців кущів та дерев, каже спеціалістка із благоустрою та екології міської ради Людмила Гринчишина.
Терапевтичний парк у японському стилі облаштовують в Тернополі. Суспільне Тернопіль
"Є і трав’янисті рослини, із таких, що притаманні японському саду. Є сакура, вічно зелений бамбук, у водоймі висадять лілії. Тут використаний посадковий матеріал, який вже в продовж багатьох років вирощували і він адаптувався до кліматичних умов у розсадниках", — сказала Людмила Гринчишина.
Спеціалістка із благоустрою та екології Тернопільської міської ради Людмила Гринчишина. Суспільне Тернопіль
Психологиня Віта Славопас розповіла, що контакт із природою допомагає людям покращити психоемоційний стан:
"Один із варіантів, який можна практикувати в такому саду — техніка майндфулнес. Це техніка споглядання краси природи в моменті, тут і тепер. Це допомагає відволіктись від тривожних думок, зосередитись на приємному і дає можливість нашому мозку відпочити. Якщо людина хоче накопичити ресурс і відновитись, то прогулянки, споглядання краєвидів природи мають бути на постійній основі, а тут вже що кому подобається".
Психологиня Віта Славопас. Суспільне Тернопіль
За словами Пасла Савечка, усі роботи у терапевтичному саду планують завершити до кінця квітня.