У Почаївській лаврі на Тернопільщині знову проводять інвентаризацію

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

У Почаївській лаврі триває перевірка. Суспільне Тернопіль

За його словами, тимчасова комісія, яку він очолює, перевіряє стан майна Почаївської лаври, яке належить державі.

Майно Почаївської лаври. Суспільне Тернопіль

Заступниця голови комісії-представниця міністерства культури Ольга Рутковська говорить, це продовження минулорічної перевірки, яку розпочали у червні.

Ольга Рутковська, заступниця голови комісії з інвентаризації. Суспільне Тернопіль

"Перша комісія зробила первинну перевірку. В процесі виявили, що потребує оновлення технічна документація на пам’ятки. Водночас ми пересвідчились, що паспорти на пам’ятки архітектури національного значення не є повними.

У процесі інвентаризації нерухомого майна пам’яток національного значення відбувається робота над тим, чи збереглися всі об’єкти мистецтва. Монументальне мистецтво, ікони, все, що давно за всіма переліками перебуває в єдиному комплексі. Успенському собору ще належить комплекс ікон, іконостаси, монументальний стінопис, хоругви", — зазначила Ольга Рутковська.

Інвентаризація в Успенському соборі Почаївської лаври. Суспільне Тернопіль

До комісії під час інвентаризації прийшли представники Почаївської лаври. Серед них — ієродиякон Питирим.

Питирим, ієродиякон Почаївської лаври. Суспільне Тернопіль

"Зараз міністерство культури самоусунулося від визначення правосуб’єктності сторони договору, тому відбуваються визначні моменти, хто є правонаступником після держбуду? До цього визначення ми хотіли б урегулювати спочатку, а також хочем сказати, що за договором ми є балансоутримувачами, тому інвентаризацію може проводити або власник, який технічні паспорти має виготовляти, або власник майна, або користувач майна. Ось.

І в нас зараз також іде визначення між лаврою і ДІАЗом, правовідносини, яке право має заповідник виконувати ті чи інші дії на території лаври. Також зазначаємо, що за пунктом договору 3.6 є момент важливий, що ми маємо допускати власника майна контролювати цільове призначення самого майна. Ми його виконуємо і за цільовим призначенням майно використовуємо", — сказав ієродиякон Почаївської лаври.

Представниця міністерства, заступниця голови комісії з інвентаризації Ольга Рутковська відповіла:

"По-перше, це державне майно, яке перебуває на балансі державного заповідника — Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. Це засвідчено в реєстрах, актах, документах. Актом передачі в користування Почаївська Свято-Успенська лавра набувала можливості користування, а не постановки на баланс державного майна".

Ігор Деревінський, секретар комісії з інвентаризації. Суспільне Тернопіль

"Хочу доповнити. Питання порушують з приводу користування. Є ще таке "Право оперативного управління". Згідно з пунктом договору, що ви вказали, ви зобов’язані допускати представників держбуду або уповноваженого державою органу чи організації закладу, яка буде мати право перевіряти його цільове використання. В цьому випадку питання прибудов, добудов, інвентаризації.

Ви сказали, що не заперечуєте. І ми надали вам ці документи. Тобто, це витяги з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права, а саме, "Право оперативного управління", — зазначив секретар комісії з інвентаризації Ігор Деревінський.

Василь Ільчишин, голова комісії з інвентаризації. Суспільне Тернопіль

Голова комісії з інвентаризації Василь Ільчишин розповів, планують дослідити майно у шести спорудах Почаївської лаври, які належать державі:

"Успенський собор, Троїцький собор, дзвіниця, надбрамний корпус. Зараз маємо встановити відповідно до архівної документації, яка в нас є, чи всі ці предмети є тут, в якому вони стані. Скласти інвентарні списки і виготовити паспорти музейних предметів. Бо окремо слід розуміти пам’ятку як споруду і окремо те, що в ній знаходиться, але воно водночас є їхньою складовою. Ось це головне і одне із завдань комісії. Також уточнити технічний стан приміщень і площ. Бо за результатами попередньої комісії встановили невідповідність в технічних паспортах".

Комісія працюватиме до кінця січня. Якщо не встигнуть завершити роботу, її продовжать ще на місяць.

Новости Украины