У Радбезі РФ звинуватили Інтернет у зниженні підтримки війни проти України

В одному з регіонів число екстремістських злочинів зросло на 40%.

У Радбезі РФ звинуватили Інтернет у зниженні підтримки війни проти України / REUTERS

Секретар Ради Безпеки Патрушев впевнений, що екстремісти в Інтернеті створюють загрозу для рівня підтримки війни проти України серед росіян. 

Як пишуть російські пропагандистські ЗМІ ТАСС і «Комерсант», на нараді з національної безпеки в Поволжі Патрушев заявив, що торік в окрузі значно зросла кількість злочинів з використанням Інтернету.

«Майже на 40% зросла кількість злочинів екстремістської спрямованості, що здійснюються в основному з використанням мережі Інтернет. Зусилля екстремістів спрямовані насамперед на зниження рівня підтримки населенням спеціальної військової операції», – сказав Патрушев.

Відео дня

«Я не годен»: роспропаганда зганьбилася «страшилкою» з українським дідусем-блогером (відео)

«Я собі ще народжу»: росіянка заявила, що відправить чотирьох синів на загибель в Україну (відео)

Він заявив, що відповіддю має стати «огородження молоді від впливу західної пропаганди» і «деструктивних течій», а також створення умов для «зміцнення патріотизму».

«Настоящее время» зазначає, що минулого місяця російський диктатор Володимир Путін на колегії ФСБ також звинувачував Інтернет в ситуації, що склалася в Росії. На його думку, через мережу поширюється сепаратизм, націоналізм, неонацизм і ксенофобія.

Боротьба з «екстремізмом» в Росії 

У складі російського Міністерства внутрішніх справ діє Управління з протидії екстремізму, відоме як «Центр»Е». Воно стало наступником антитерористичного підрозділу «Центр » Т».

Його діяльність спрямована на виявлення тих, хто сприяє організаціям, визнаним терористичними та екстремістськими, або готує/вчиняє злочини такого характеру.

Раніше Європейська комісія по боротьбі з расизмом і нетерпимістю (ЄКРН) відзначала, що визначення «екстремізму» в російському законодавстві запропоновано в розпливчастому формулюванні. Це призводить до того, що звинувачення по «екстремістським» стаття стають все більш абсурдними. Наприклад, раніше росіянку звинуватили в екстремізмі через статус в WhatsApp з двох слів корейською мовою. Це перша справа, яка була відкрита проти громадянина РФ навіть не через допис в соцмережах, а через статус. 

Джерело

Новости Украины