У Раді відреагували на ініціативу щодо тарифу на розподіл електроенергії

У Раді відреагували на ініціативу щодо тарифу на розподіл електроенергії

Фото: Getty Images Зараз в Україні споживачі електроенергії діляться на два класи

Скасування розподілу на класи споживачів електричної енергії спричинить значне зростання витрат у галузі і зробить виробництво нерентабельними, вважають у парламентському комітеті.

Комітет з питань економічного розвитку на засіданні розглянув питання щодо уніфікації тарифу на розподіл електроенергії, який пропонує провести Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Про це повідомляє ТСН.

Нардепи дійшли до висновку, що таке рішення може мати серйозні негативні наслідки для промисловості і для економіки України в цілому, зокрема – призведе до втрати робочих місць та падіння обсягів виробництва. Тому комітет запросив на своє засідання голову НКРЕКП Валерія Тарасюка та міністра енергетики Германа Галущенка, щоб з’ясувати їх позиція щодо цього питання.

Як відомо, зараз в Україні споживачі електроенергії діляться на два класи: 1 клас – великі споживачі (промисловість), які використовують електричну енергію напругою 27,5 кВ, і 2 клас – всі інші споживачі, для яких напруга у мережі понижується.

У комітеті вважають, що скасування розподілу на класи, яке пропонують у НКРЕКП, по суті призведе до того, що промисловість буде платити двічі – за власну та загальну інфраструктуру. Це не лише підвищить їхні операційні витрати, але й негативно вплине на конкурентоспроможність вітчизняної промислової продукції на міжнародному ринку.

«Скасування розподілу на класи споживачів електричної енергії спричинить значне зростання витрат у галузі і зробить виробництво нерентабельними. Це спричинить зниження обсягів виробництва, втрату робочих місць, зниження експортного потенціалу, падіння надходжень до бюджету та неможливість подальшої допомоги силам оборони України. Додатковий фінансовий тягар на промисловість несе ризик скорочення обсягу інвестицій, негативно позначиться на обсязі ВВП та знизить надходження до бюджету, оскільки промислові підприємства є основними платниками податків. Це ускладнить повоєнне відновлення України та може призвести до втрати цілих галузей економіки», – кажуть депутати.

У комітеті також зауважили, що у всіх країнах ЄС існує диференціація тарифів на послуги з розподілу електричної енергії. Причому кількість таких класів зазвичай перевищує три, в той час як в Україні їх лише два. Тому, у контексті євроінтеграційних процесів, Україні слід удосконалювати систему класифікації споживачів, а не уніфікувати тарифну політику.

Раніше Укрметалургпром закликав НКРЕКП не допустити уніфікації тарифів на послуги з розподілу електричної енергії. Про це йдеться у листі до голови регулятора Валерія Тарасюка.

Також металургійний гігант АрселорМіттал Кривий Ріг звернувся до уряду з проханням не допустити уніфікації тарифу на розподіл електроенергії. На підприємстві вважають, що це стане руйнівним ударом по великій промисловості та матиме негативний вплив на економіку держави.

Джерело

Новости Украины