Мер міста Орська, в якому прорвало дамбу, благополучно вивіз сім’ю за кордон.
Рівень води в річці Ішим у Тюменській області досяг критичного рівня / скріншот
У Російській Федерації триває повінь, а чиновники в цей час імітують боротьбу з техногенною катастрофою і погрожують штрафами людям, яким самим вдалося побудувати захисну споруду і врятуватися від «великої води».
Як повідомляє «Медуза», рівень води в річці Ішим у Тюменській області в районі однойменного міста досяг критичного рівня. Жителів Ішима закликали евакуюватися з будинків, які можуть опинитися в зоні підтоплення.
У місті розгорнуто пункти тимчасового розміщення, про необхідність евакуюватися жителів попереджають під час подворових обходів. Крім того, за даними місцевої влади, є небезпека затоплення населених пунктів Казанське, Паленка, Новогеоргіївка, Афонькине Казанського району Тюменської області. Там також проводять евакуацію.
За даними «Медузи», у місті Ішим — районному адміністративному центрі — мешкає близько 67,5 тисячі осіб.
У квітні від паводку постраждала Оренбурзька область, де виявилися підтопленими кілька населених пунктів, зокрема місто Орськ, у якому прорвало захисну дамбу. За даними «Важных историй», в Оренбурзькій області під час повені загинуло п’ятеро людей, але влада стверджує, що жертв немає.
«Станом на середину квітня, рівень води в річках Оренбурзької області відступає від критичних позначок. Але паводок починається в Тюменській і Курганській областях», — ідеться в публікації.
За даними 1+1, у російському Кургані за добу рівень води піднявся на 111 сантиметрів. Там триває евакуація. Росіян вивозять із населених пунктів через повінь і в Тюменській області.
Йдеться про те, що чиновники, які не можуть перешкодити стихії, вдають бурхливу діяльність. Так, губернатор Курганської області разом із главою МНС РФ оглянули повінь із вертольота. А в постраждалій від повені Оренбурзькій області чиновники погрожують штрафами жителям населеного пункту Петровське, які самостійно звели дамбу. На будівництві росіяни працювали 5 днів і споруда захистила їхні домівки від паводку. Однак чиновники погрожують їм штрафом за несанкціоноване будівництво.
У сюжеті показано російський Томськ, який має жахливий вигляд — підтоплені будинки, потоки з нерозтопленим льодом тощо. Напір води не витримує місцева дамба. Насип мав зміцнити ліву частину комунального мосту через річку, але гігантські бетонні брили летять у воду разом із землею. Ситуація настільки критична, що повінь загрожує Новосибірській області.
Зазначається, що за 1500 кілометрів від Томська готується до «запливу» російський Курган — там губернатор оголосив термінову евакуацію і радить не чекати, поки вода підійде ближче, бо «не встигнуть відреагувати». Людей переселяють у тимчасові приміщення, є серед них і такі, що пропагандистським телеканалам кажуть, що сприймають катастрофу як відпустку. Мовляв, не були у відпустці 20 років — «пора і перепочити».
Поки звичайні росіяни підраховують збитки, розслідувачі фонду боротьби з корупцією Олексія Навального з’ясували, що мер Орська Василь Кузупиця місяць тому перевіз сім’ю в Арабські Емірати. Вартість квартири в Дубаї, якою хвалилася в соціальних мережах його невістка, майже півмільйона доларів.
Кузупиця затятий прихильник путінського режиму і підтримує війну проти України, але його син залишив країну ще в жовтні 2022 року — після початку нової хвилі мобілізації в РФ. Перед тим, як опинитися в Дубаї, він встиг пожити в Саудівській Аравії.
Поки нові області Росії готуються до запливу, місцеві чиновники все більше оскандалюються
Повінь у РФ — останні новини
5 квітня в російському місті Орськ прорвало дамбу. Місцева влада почала екстрену евакуацію населення. У компанії, відповідальній за будівництво дамби, на яку витратили мільярд рублів, звинуватили у всьому гризунів. Також повідомлялося, що за кілька днів до техногенної катастрофи захисну споруду «лагодили» молитвами.
Незабаром повінь набрала обертів — «велика вода» дісталася вже до Західного Сибіру, підтопивши ще три області.
Також днями у місті Оренбург, де проживає півмільйона людей, оголосили масову евакуацію на тлі погіршення ситуації з повінню. Рівень води в річці Урал піднявся на 40 см і досяг небезпечної позначки в 1143 см.