У родинних гробівцях можна ховати мінімум 6 людей: як це дозволяє економити площі кладовищ в Чернівцях

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Родинний гробівець на Центральному кладовищі Чернівців. Суспільне Чернівці

Територія Центрального кладовища, яку два роки тому виділили для родинних поховань, майже забудована. Її вистачить для 140 гробівцівГробівець — це бетонна підземна споруда. Всередині є полички, де розміщується труна. Обов'язковою вимогою для поховання у гробівці за санітарними нормами є поховання у цинковій труні., в кожному з яких є щонайменше шість місць, – це економить площі на кладовищах, яких наразі не вистачає.

Про це в інтерв'ю Суспільному розповів заступник міського голови Ігор Крохмаль.

"Ми передбачили великий сектор для поховань в родинних гробівцях. Це дає змогу в майбутньому втричі економити досить великі площі. Є й інші альтернативи, зокрема й кремація. Ми будемо їх впроваджувати, але сьогодні це потребує серйозних інвестицій", – каже Крохмаль.

Територію для родинних поховань виділили у серпні 2023 року. Це частина одного із секторів кладовища, де також ховають почесних громадян міста та загиблих військових. Там частину гробівців вже звели, решта – в процесі будівництва.

Місця на Центральному кладовищі Чернівців, де будують родинні гробівці. Суспільне Чернівці

Дозвіл на місце для родинних поховань дають безплатно, втім на будівництво гробівця є рік – його вартість становить сім тисяч доларів. Якщо не збудувати склеп за цей час, дозвіл анульовується.

"Не кожен може собі дозволити збудувати такий родинний гробівець, але зараз вони мають попит. Зараз ми розглядаємо, де б додатково виділити ділянку, щоб продовжити видавати дозволи на будівництво гробівців", – каже Крохмаль.

Як отримати місце для родинного гробівця

На тиловій стороні Алеї слави Центрального кладовища можна будувати родинні склепи розміром 3,2 метра на 4 метри. В одному склепі можна буде розмістити не менше шести домовин. Про це йдеться у рішенні виконкому.

Щоб отримати місце під будівництво гробівця, мешканець Чернівецької громади має звернутися до міського Департаменту транспорту та окремих питань комунального господарства із заявою, коментував Суспільному Крохмаль.

Будівництво склепу узгоджують з місцевою санітарно-епідемічною службою. Також він має відповідати будівельним нормам: стінки та дно підземної частини мають бути бетонованими, також потрібно облаштувати дренажну систему.

Після будівництва сімейного склепу, його власник отримає "Паспорт власника". Цей документ підтверджує дозвіл на поховання у склепі.

Місце для родинного поховання на Центральному кладовищі Чернівців. Суспільне Чернівці

Що відомо про кладовища у Чернівцях

У Чернівцях є 16 кладовищ загальною площею понад сто гектарів. Найбільше з них – Центральне кладовище, яке експлуатується з 1976 року. На ньому, а також на Садгірському кладовищі є Алеї Слави, де ховають загиблих на війні військових. Водночас місць на кладовищах бракує.

Наприклад, на Центральному вільні місця залишилися у секторі 46-В – їх вистачить ще орієнтовно на три-чотири місяці. Щоб розширити кладовище, планують викуповувати прилеглі ділянки у селі Коровія, якими володіють приватні підприємці.

Також площу у понад 30 гектарів займає кладовище на вулиці Зеленій, яке має статус історико-культурного заповідника. На цьому кладовищі вже немає місць і його не розширюють. Водночас під час інвентаризації виявили понад 200 старих безіменних гробівців, власників яких неможливо встановити. Ці гробівці планують передавати у власність громади через суд, каже Крохмаль, – тоді їх зможуть реставрувати.

У березні 2023 року Крохмаль коментував Суспільному, що ці гробівці можуть продавати на аукціоні через нестачу місць для поховань на інших кладовищах. В інтерв'ю в січні 2025 року Крохмаль розповів, що також розглядають виділення у гробівцях місць для поховань почесних та заслужених громадян міста. Водночас остаточне рішення мають ухвалити на сесії.

Читати ще

Читати ще

У Чернівцях бракує місць на Центральному кладовищі: як планують викуповувати землі для розширення

Читати ще

На Почесній алеї слави у Чернівцях виділили територію для родинних поховань: які умови будівництва склепів

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины