У школі на Тернопільщині через відсутність опалення учні навчаються дистанційно

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Ольга Переймибіда, директорка школи №1 у Зборові. Суспільне Тернопіль

"Через ремонтні роботи в котельні ми змушені були з другої чверті розпочати дистанційне навчання. Торік через неполадки котельні ми навчалися на дистанційній формі навчання п'ять разів, оскільки котел був в аварійному стані", — зазначила Ольга Переймибіда.

Котельня школи №1 у Зборові. Суспільне Тернопіль

Кореспонденти Суспільного побували у школі. В приміщенні температура повітря становила +5°.

Світлана Михайлюк у Зборівській школі №1 викладає зарубіжну літературу в старших класах.

Світлана Михайлюк, вчителька школи №1 м. Зборова. Суспільне Тернопіль

"Дистанційна форма навчання не задовільняє нікого: ні батьків, ні вчителів. По-перше, не всі діти вчасно можуть підключитися. Немає то інтернету, то світла. Також бувають ситуації, коли проводиш урок і чуєш, що там інша вчителька також проводить урок. Тобто, є друга дитина. А якщо в сім’ї троє дітей? Зустрічаюся, спілкуюся з батьками, вони також незадоволені. Тому що батьки на роботі, діти залишаються вдома самі. Не завжди можна проконтролювати, чи діти справді самостійно виконують завдання", — розповіла Світлана Михайлюк.

Наталія Гунька, мама учнів школи №1 м.Зборова. Суспільне Тернопіль

Мама двох дітей, які навчаються в Зборівській загальноосвітній школі №1, Наталія Гунька теж незадоволена дистанційним навчанням:

"Я повинна залишати дітей. Добре, що є з ким залишити, бо вдома є бабуся. Недолік такого навчання в тому, що дітям не завжди вдається поспілкуватися з вчителем. Очна форма набагато ефективніша. Коли приходжу з роботи, питаю своїх синів, як у вас проходять уроки, то вони відповідають, що вже скучили за школою".

Демонтовані труби водонапірної вежі. Суспільне Тернопіль

Щоб вирішити проблему з опаленням у школі, звернулися до міської ради, повідомила Ольга Переймибіда.

Міський голова Зборова Руслан Максимів розповів, шкільна котельня 12 років перебувала в оренді у приватній компанії.

Руслан Максимів, міський голова Зборова. Суспільне Тернопіль

"У 2012 році, коли Зборівська районна рада на той час була власником і балансоутримувачем усіх шкіл, віддала котельню в оренду приватній компанії. Зараз можна побачити, в якому жахливому стані котельня. Ця приватна компанія повністю занедбала систему опалення. Котельня протікала, в середині вся система зношена, котел також періодично ламався. У нас дві котельні, які були віддані приватному підприємству: котельня у Зборові і в Млинівцях. Правда, там ми швидше змогли закінчити роботи", — сказав Руслан Максимів.

Руслан Максимів показує матеріали, які завезли для ремонту опалення. Суспільне Тернопіль

Прокоментував ситуацію директор ТОВ "Теплозахід" Андрій Осадчук. Це товариство донедавна орендувало шкільну котельню.

"Там не було в аварійному стані. Там з однієї сторони кут, було вікно. Кут підмок і почала валитися стіна. Вкладали її постійно. Не так у котельню, як у теплотрасу вкладали, тому що вона весь час проривалася. Там ніхто нічого не робив, труби лежать просто в землі, а не в бетонних блоках. Кожен раз ми це все робили за свої кошти", — зазначив Андрій Осадчук.

До товариства претензій не було, говорить директор ТОВ "Теплозахід":

"Чого вони тоді не казали, що котельня в аварійному стані? Вони подякували за співпрацю. Ми вирішили, що нам економічно невигідно, ми будемо самі опалювати. Все. Це їхня причина. Якщо би так було, хай би складали акт передачі, що мають претензії. Ніхто нічого такого не казав. А тепер, коли не справилися зі своїм завданням, вирішили звалити всю вину на нас".

Триває ремонт опалювальної системи. Суспільне Тернопіль

За словами Руслана Максиміва, хоч запізно, але все ж міська рада достроково розірвала договір оренди з цим приватним підприємством та оголосила тендер на капітальний ремонт котельні:

"Ми змушені були виготовити проєктно-кошторисну документацію. Вона зайняла досить тривалий час. Тоді пройшли експертизу. Після цього оголосили тендер на підрядну організацію, яка має право виконувати ремонтні роботи. З бюджету громади на сьогодні виділили 1 мільйон 700 тисяч гривень для того, щоб повністю замінити всю систему опалення в середині котельні".

Тeндep нa peмонт котeльні відбувcя 4 жовтня. Тeндepнa пpопозиція становила понaд 2,6 мільйона гривень. До учacті у тeндepі подaлоcя лишe однe приватне підпpиємcтво, з яким уклaли договіp 15 жовтня, розповів Руслан Максимів.

Керівник цього підприємства Анатолій Мукан розповів, що вдалося зробити, щоб відновити систему теплопостачання в школі.

Анатолій Мукан, керівник підрядної організації. Суспільне Тернопіль

"Ми спочатку зробили вуличні роботи, поки дозволяла погода і було тепліше. Демонтували водонапірну вишку, всю конструкцію старого димоходу, бетонні блоки. Це все вивезли на сміття, підготували яму під бетонну конструкцію, забетонували, замовили обладнання на заводі", — говорить Анатолій Мукан.

У котельні тривають ремонти. Суспільне Тернопіль

Основна проблема була з димоходом. Його довго виготовляли:

"Зробили каркас для димоходу і приступили до влаштування самих трубопроводів котельні. Змонтували димохід, під’єднали до нього котел. Зараз будемо наповнювати водою систему школи. Паралельно під’єднуємо акумулятор до системи і будемо пробувати запускати в школу тепло. На наступний рік залишиться реконструкція теплотраси й ремонт приміщення. У нас є ділянка, де пошкоджений дах. Відповідно, будемо перебудовувати стіну, перекривати".

Шкільна котельня. Суспільне Тернопіль

Для того, щоб нагріти школу до потрібної температури, треба кілька днів, говорить Анатолій Мукан:

"Оптимістичний варіант, якщо діти підуть до школи в понеділок. Вважаю, це буде добре".

Новости Украины