У школі в Харкові почнуть будувати бомбосховище «з нуля»

У ліцеї "Обдарованість" є найпростіше укриття, тепер почнуть виготовляти проєктну документацію на будівництво окремого бомбосховища.

У кількох школах Харківської області до нового навчального року планують збудувати бомбосховища.

Як стало відомо UA-NEWS.in.ua, до десяти шкіл обласного підпорядкування планують уже влітку розпочати будівництво окремих бомбосховищ. Мова саме про такий тип захисної споруди, а не найпростіше укриття. Гроші на це Харківщина отримає за державною субвенцією. Серед тих, хто потрапив до переліку щасливчиків, — ліцей-інтернат «Обдарованість», який знаходиться в Харкові, але в ньому навчаються діти з області. У ньому уже під час повномасштабної війни побудували укриття на 400 людей, а тепер планують звести бомбосховище. За інформацією Харківського антикорупційного центру, уже відбувся тендер на проект будівництва бомбосховища з благоустроєм прилеглої території. Підрядник отримає за проектні роботи 2 мільйони гривень

В «Обдарованості» підтвердили інформацію щодо будівництва бомобосховища. За словами директора ліцею, мета — до середини травня отримати проект, а влітку розпочати будівництво, щоб устигнути основні роботи до початку нового навчального року.

«Мова йде про те, щоб завершити будівництво у поточному році. Це зовсім інший тип укриття, а саме бомбосховище за всіма нормами безпеки. Так, у нас є укриття на 400 людей, ми його доробили, довелось навіть трохи заглиблюватися. Ми фізично готові приймати дітей з першого вересня, але рішення має прийняти Харківська обласна військова адміністрація», — повідомив UA-NEWS.in.ua Валерій Поливаний. 

Нагадаємо, наприкінці минулого року міністр освіти і науки Сергій Шкарлет піл час візиту до «Обдарованості» повідоми, що укриття в ліцеї є одним із найкращих в Україні і є прикладом зразкового укриття, яке має бути у кожному закладі освіти.

В «Обдарованості» навчаються 300 ліцеїстів. За словами директора ліцею, третина учнів зараз за кордоном, але вони хочуть повертатися.

У ХАЦ повідомили, що проектну документацію на будівництво бомбосховищ також замовляють Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Патріот», Харківська спеціальна школа №7,  Харківська спеціальна школа №6.

Нагадаємо, на початку квітня у багатьох школах Харкова класні керівники почали проводити опитування щодо гіпотетичного повернення дітей до Харкова. У міському департаменті освіти пояснили: хочуть знати мережу класів на наступний навчальний рік. Тим часом у місті ще треба відбудувати 86 знищених Росією шкіл.

Джерело

Новости Украины