За інформацією: Суспільне Чернівці.
Кількість людей, в яких вперше в області діагностували стресові розлади. Скріншот відповіді на запит
Найчастіше людям діагностували розлади адаптації. У частини людей також були посттравматичний стресовий розлад та гостра реакція на стрес.
Що відомо про стресові розлади
- Гостра реакція на стрес (ГРС) — тимчасовий розлад, що розвивається у людини без будь-яких інших проявів психічних розладів у відповідь на незвичайний фізичний або психічний стрес і зазвичай зникає через кілька годин, днів або тижнів.
- Посттравматичний стресовий розлад — це розлад психічного здоров’я, який може виникнути після того, як людина пережила або стала свідком травматичних подій. Це може бути будь-яка подія, що несе в собі загрозу смерті або цілісності. Важливо: травматична подія не обовʼязково може стати для людини травмою в психологічному сенсі, а травма — не обовʼязково спричинить ПТСР.
- Основна відмінність між ГРС і ПТСР — це тривалість часового проміжку, що минув з моменту травматичної події.
- ПТСР стосується як військових, так і цивільних. Він може розвинутися у 20% людей, які пережили травматичну подію або стали її свідками. ПТСР є виліковним. Якщо ж не звертатися до фахівців, то стан людини може погіршитися.
- Перший, до кого варто звернутися за ознак ПТСР, — сімейний лікар у медичному закладі, який має договір із НСЗУ на пакет "Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги".
- У Міністерстві охорони здоровʼя зібрали контакти психологічної підтримки: для цивільних, для ветеранів, для дітей і підлітків, для ВПО і постраждалих від війни.
Де буковинцям отримати безкоштовну психологічну допомогу
Раніше Суспільне Чернівці публікувало список центрів та онлайн платформ, де можна отримати безкоштовну допомогу психолога. Дані надали в департаменті соцполітики Чернівецької міськради та пресслужбі ОВА:
Центр допомоги врятованим
Це державна установа, де безкоштовну допомогу можуть отримати люди, що виїхали з зони бойових дій або тимчасово окупованих територій. Там можна отримати консультацію психолога. Звернутись можна у Чернівцях за адресою вулиця Головна, 128.
Центр психічного здоровʼя
У Чернівецькій міській поліклініці №1 працює центр психічного здоровʼя. У ньому працює пʼятеро фахівців. До психолога можна звернутися з 14 років за направленням від сімейного лікаря. Можна відвідувати групові або індивідуальні сесії. Звернутись можна за номером телефону: +38 050 820 0808.
Простір "Вільна"
Вільна — простір для жінок і дівчат, де також можна проходити індивідуальні та групові сесії з психологом. Жінки також можуть отримувати професійні навички та відвідувати тренінги. Він розташований у Чернівцях на вулиці Героїв Майдану, 66. Простір працює з середи по неділю з 11:00 до 20:00. Про події розповідають у Telegram-каналі простору.
Центр соціальних служб
Міський центр соціальних служб також надає безкоштовну психологічну підтримку для жителів Чернівецької територіальної громади. Він розташований у Чернівцях на вулиці Сімовича, 19. Звернутись можна за номером телефону: 52-64-34.
Хаб "Вона"
У хабі "Вона" безплатні індивідуальні та групові сесії можуть проходити жінки від 18 років. Для цього потрібно звернутись за номером телефону: +38 095 115 95 62.
Карітас
У кризовому центрі "Карітас" можна отримати індивідуальні та групові консультації. Також психолог проводить сесії для дітей та сімейні консультації. Можна отримати до 10 безкоштовних консультацій. Звернутись можна за номером телефону: +38 067 289 81 80.
Також безкоштовну психологічну допомогу можна отримати онлайн.
Mental Help
Онлайн платформа надає безкоштовну психологічну допомогу для українців. На платформі можна обрати психолога з 16 спеціалістів і безплатно отримати до 10 консультацій. Зустрічі відбуваються в онлайн форматі.
Поруч
Проєкт надає психологічну підтримку дітям та молоді від 14 до 21 року, їхнім батькам і опікунам, а також людям, які працюють з дітьми. Програма передбачає до 5 групових або індивідуальних зустрічей в онлайн форматі.
UA Mental Help
Безкоштовну психологічну допомогу можуть отримати українці, що постраждали від війни. Для цього потрібно заповнити анкету на сайті. Можна отримати до 10 безплатних консультацій.
SafeRoom
Це проєкт, який надає психологічну допомогу підліткам від 14 років в онлайн форматі. Зустрічі відбуваються в групах або індивідуально. Щоб долучитись, потрібно заповнити форму на сайті.
Розкажи мені
Платформа надає безкоштовну консультацію з психологом тривалістю 30-60 хвилин. Для цього потрібно залишити заявку на сайті.
Teenergizer
Безкоштовну консультацію можуть отримати підлітки, для цього потрібно залишити запит на сайті. За консультацією можна звернутися повторно.
Читати ще
Читати ще
Консультації та групова терапія: як отримати безплатну психологічну допомогу у Чернівцях
Читати ще
«Війна травмує кожного». Як військовий з Чернівців проходить психологічну реабілітацію після воєнних дій
Читати ще
Впоратись з роздратуванням та допомогти заснути — психологиня з Чернівців про потреби військових та їхніх родин
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]