За інформацією: Суспільне Чернігів.
Віра Короткова. Суспільне Чернігів
За її словами, з собою забрали лише одну сумку з речами та документами. У Славутичі їм допомогли орендувати однокімнатну квартиру.
Віра Короткова розповідає, щомісяця за оренду необхідно сплачувати дві тисячі гривень та комунальні платежі від двох з половиною до трьох тисяч. Це з урахуванням економного споживання.
"Вночі їсти готуємо, перемо вночі. Це так, щоб триматись, щоб на їжу залишалось щось. Те, що донька отримує то звичайно і йде".
Жінка каже, якби їй допомогли з соціальним житлом, це дозволило б зекономити до половини сімейного бюджету.
На таке житло чекає і родина переселенців з Попасної, що на Луганщині. Микола та Галина Перевертайло виїхали звідти 17 березня 2022 року.
"Спочатку жили в Запоріжжі чотири місяці, а потім приїхали сюди, в Славутич. Є тут сестра, ми спочатку до неї приїхали, а потім вирішили знімати окремо. Ми ж голі босі — сумочка була і документи забрали. Деякі ліки, щоб на перший час було. Дещо з одягу і все", — розповіла переселенка з Попасної Галина Перевертайло.
Переселенці з Попасної Микола та Галина Перевертайло. Суспільне Чернігів
Родина орендує трикімнатну квартиру. Микола Перевертайло каже, разом з комунальними платежами за квартиру їм необідно платити близько п'яти тисяч гривень на місяць.
"Це на комуналку й оренду йде моя пенсія. А дружини — на їжу".
Реконструкція та гроші
За словами міського голови Славутича Юрія Фомічева, нині в Славутичі зареєстровано близько 1300 внутрішньо переміщених людей. З них 40 проживають у кімнатах в центрі тимчасового прихистку.
"До 100 людей ми можемо розміщувати в цьому центрі, але хочеться дати людям нормальне житло. У Славутичі була побудована лікарня. 52 тисячі квадратних метрів загальна площа всіх будівель лікарні. Ну це колосально. Це більше обласної лікарні. Інфекційний корпус, який не працює вже близько 20 років. Він стояв пустим і ми прийняли рішення, що його можна перетворити на житло", — розповів Фомічев.
Міський голова Славутича Юрій Фомічев. Суспільне Чернігів
Будівельні роботи виконують консорціум "УТБ" та компанія "Діоро". В ході реконструкції тут облаштують 43 квартири. Більшість з них буде з окремим входом з вулиці, каже Фомічев. Також передбачено двоє апартаментів для людей, які пересуваються на кріслах колісних.
За словами Юрія Фомічева, квартири будуть мебльовані та з побутовою технікою. Роботи планують завершити до березня 2025 року, за умови наявності коштів.
"З обласного бюджету ми вже залучили 13 мільйонів, 15 — своїх виділили, але цього не достатньо, треба ще понад 30 і сподіваємось, що наступний рік на завершення так само попрацюємо з усіма частинами з області, частинами власних ресурсів".
Як обиратимуть переселенців
Фомічев пояснює, кандидатів серед переселенців будуть відбирати за постановою Кабміну №495. Згідно з нею, пріоритетність визначається за кількістю балів.
"Людина має право на це житло, набираючи певні бали. Якщо ви багатодітна сім'я, ось тобі бал. Якщо в тебе хтось з рідних в ЗСУ, сьогодні боронить нашу країну, ось тобі додатковий бал. Для лікарів ми даємо додатково своїх 20 балів, і вони одразу в рейтинг піднімаються суттєво вище і мають право на це житло".
Ремонт в інфекційному корпусі міської лікарні Славутича. Суспільне Чернігів
Проживатимуть люди за договором оренди строком на рік, з можливістю його продовження — у разі відсутності змін у статусі ВПО та якщо вони не змінили місце проживання. За словами Юрія Фомічева, у перспективі після завершення дії воєнного стану це житло розглядатимуть як службове.
Читати ще
Читати ще У Чернігові зросте вартість квартплати