За його словами, якщо особа відмовляється, явно ухиляється від призову, то в такому випадку викликається поліція, або ж представники ТЦК спільно з поліцією працюють.
Уточнення даних є обов’язком громадян під час дії воєнного стану / фото mil.in.ua
Начальник мобілізаційного відділення Дарницького районного у м. Києві Володимир Новосядлий заявив, що не можна «пакувати» людей у буси, бо таких повноважень у співробітників центрів комплектації відповідно до законодавства немає.
В інтерв’ю «Вечірньому Києву» він зазначив, що співробітники ТЦК можуть зупинити людину на вулиці або на блокпості.
«Представники ТЦК можуть пропонувати особі або пройти, або проїхати, щоб уточнити тут і зараз облікові дані в ТЦК. Питання щодо затримання осіб належить до компетенції Національної поліції», — пояснив Новосядлий.
Відео дня
За його словами, якщо особа відмовляється, явно ухиляється від призову, то в такому випадку викликається поліція, або ж представники ТЦК спільно з поліцією працюють.
«Далі складають протоколи про те чи інше порушення, яке сталося. Затримати особу може національна поліція в рамках адміністративного затримання. Нам такі повноваження законодавство не надає», — додав він.
Новосядлий підкреслив, що уточнення даних є обов’язком громадян під час дії воєнного стану.
«Ніхто нікого нікуди не повинен тягнути. У свідомості кожного громадянина має бути розуміння того, що потрібно виконувати свої обов’язки. У нас вже майже два роки минуло від початку повномасштабного вторгнення, але велика кількість осіб досі не уточнили свої дані. Не задача ТЦК займатися розшуковими діями і якось витягувати громадянина з квартири, роботи чи іншого місця. Це обов’язок громадянина прийти й уточнити свої дані. Якщо він не підлягає мобілізації, то нехай надасть необхідні документи», — пояснив він.
Робота ТЦК в Україні — думки
Президент Володимир Зеленський наголосив, що очікує від військових «закону про справедливу мобілізацію».
«Я б хотів, щоб це був комплексний справедливий законопроект… Їхнє завдання сьогодні — це зробити. Ніхто не говорить, що це популярне рішення чи не популярне. Але мені здається, важливо, щоб військові разом з Міністерством оборони підготували справедливу відповідь на це питання», — зазначив він.
Крім того, на запитання щодо відеороликів в інтернеті, на яких чоловіків на вулиці із застосуванням сили забирають військові, Зеленський зауважив, що такі випадки — це «дуже неправильно, коли представники військкоматів ходили по вулицях і шукали хлопців, які не приходили до військкоматів».
«Але тут я хотів би, щоб ми були також з вами справедливими і чесними. Є випадки такі? Так, є. Чи це правильно? Абсолютно ні. І вони не повинні цього робити», — сказав президент.