За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Олександр Остапчук, директор школи-ліцею №6. Суспільне Тернопіль
"Звук дзвінка є жорстким, б’є по вухах наших дітей і викликає неприємні відчуття. Тому ми вирішили його замінити. Така практика є в багатьох європейських країнах, можливо, і в Україні десь є. Оскільки нашій школі присвоїли ім’я Назарія Яремчука, а він свого часу теж виконував цю пісню на слова Володимира Івасюка, то ми вирішили, що на уроки та з уроків дітей буде кликати мелодія "Червоної Рути", — сказав директор.
Діти на перерві. Суспільне Тернопіль
Діти вже звикли до такого мелодійного дзвінка, говорить Олександр Остапчук:
"Коли ми робимо профілактику і включаємо традиційний шкільний дзвінок, то в дітей він викликає неприємні емоції. Всі наші дійства ми починаємо і закінчуємо "Червоною Рутою".
Подвір’я школи. Суспільне Тернопіль
Учнівська директорка та учениця 11 класу Аделіна Рудакевич сказала, що музичний дзвінок став для неї символом шкільних років.
Аделіна Рудакевич, учнівська директорка школи-ліцею №6. Суспільне Тернопіль
"Ми завжди чуємо ім’я Назарія Яремчука, мелодію його пісень. Це прививає любов до нього та й загалом любов до української музики, культури, виконавців. Кожен раз, коли чуємо рідні мелодії, то підспівуємо, радіємо і обов’язково згадуємо нашу школу. Вже з такого незвичного дзвінка починається любов до освітнього закладу", — говорить Аделіна.
Тетяна Данилків, соціальна педагогиня. Суспільне Тернопіль
Соціальна педагогиня Тетяна Данилків розповіла, дітей та вчителів така мелодія налаштовує на позитив:
"У нас на виході є "Брама настрою". Учні та вчителі щоранку проходять під сумним або веселим смайликом. Спецільна система зчитує їхню кількість. Коли в нас з’явився такий дзвінок, то побільшало дітей з позитивним настроєм".
П’ятиметровий мурал з портретом Назарія яремчука. Суспільне Тернопіль