За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Леся Голик. Суспільне Тернопіль
У Центрі науки переселенцям розповідають про традиції та показують техніки розпису курячих яєць. Разом з 5-річною дочкою Уляною навчається розмальовувати писанку харківчанка Анастасія Хайдарова.
"Важливо дізнаватися щось цікаве, для неї щось нове. Це наша історія. Це наша культура. Це потрібно робити".
Анастасія та Уляна. Суспільне Тернопіль
"Я малюю Ісуса Христа з однієї сторони, а з іншої — хрест. Напис не вийшов. Малюю не так, як вчили. Вже малював вдома, різьбою займався. Вдома Ісуса Христа зробив собі на стіну", — говорить переселенець з Луганщини Юрій Феленко.
Переселенець з Луганщини Юрій Феленко. Суспільне Тернопіль
Вчиться розписувати яйце переселенка з Донеччини Олена. Жінка розповідає, писанку робить вперше.
"Хочеться символи любові та миру поставити. Божої опіки для всього народу та своєї родини. Дуже цього хочеться. Всім бажаю миру, бо мир, то є найголовніше, що нам зараз потрібно".
Майстерклас з писанкарства. Суспільне Тернопіль
На майстерклас прийшла також переселенка з Донеччини Любов Тимошенко. Жінка говорить, для неї це спосіб відволіктися від пережитого.
"Дуже мені подобається, малюєш та про все забуваєш. Думаєш про те, як гарніше намалювати. Це вперше я малюю. Щось стараюся виводити".
Учасниця майстеркласу Олена. Суспільне Тернопіль
Такі майстеркласи проводять для переселенців, дітей з багатодітних родин та сімей військових. Розмальовані власноруч писанки вони зможуть забрати з собою та поставити у святковий кошик. Начальниця молодіжної політики Тернопільської міськради Христина Білінська говорить, що гроші для організації майстеркласів виділили з міського бюджету. Закупили необхідне, аби зробити 800 писанок.
"Ми розкинули на два заходи, об’єднали захід сьогодні та захід у неділю. Фінансування було невелике. Оскільки банер у нас є, то докупляли деякі стрічки і яйця. Тобто, це в межах до 7 тисяч гривень".
Христина Білінська. Суспільне Тернопіль