За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Плакат із номером Гарячої лінії з проидії експлуатації. Фото: Головне управління Нацполіції у Тернопільській області
У тролейбусі також є номери телефонів, за якими можна анонімно зателефонувати та повідомити про злочин. Зокрема, це контакти Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 та Урядової гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та насильства 15-47, а також посилання на сайт www.stoptrafficking.org.
"Проблема торгівлі людьми змінюється та адаптовується до сучасних умов. Інформаційна кампанія "Тобою скористалися" у вигляді брендованого транспорту не акцентується на самому визначенні "торгівлі людьми", а на травматичному досвіді реальних людей. І бачачи ці картинки, люди будуть звертатися за допомогою".
Оксана Шлюсар, директорка з розвитку громадської організації «Тернопільський міський жіночий клуб «Відродження нації». Фото: Головне управління Нацполіції у Тернопільській області
За пів року громадська організація "Відродження нації"надала допомогу 252 людям, які зазнали насильства. Це психологічна, юридична та медична допомога.
Плакати з історіями людей, які зазнали експлуатації Фото: Головне управління Нацполіції у Тернопільській області
Оксана Шлюсар показує пасажирам тролейбуса плакат з історіями людей, які зазнали експлуатації Фото: Головне управління Нацполіції у Тернопільській області
Начальник відділу міграційної поліції області Олександр Буняк каже, за 2023 рік Міжнародна організація з міграції в Україні виявила та надала допомогу 374 особам, які вціліли від торгівлі людьми, з них 23% — переселенці. Ще 663 людини зазнали трудової експлуатації. Статус постраждалих від торгівлі людьми в Україні мають 92 людини.
"Національна поліція документує вербувальників, які втягують наших громадян в торгівлю людьми. Ми документуємо щороку такі злочини — це і сексуальна експлуатація, і втягнення в заняття жебрацтвом, і інші правопорушення".
Олександр Буняк, начальник відділу міграційної поліції Тернопільської області. Фото: Головне управління Нацполіції у Тернопільській області
Інформаційна кампанія з протидії торгівлі людьми "Тобою скористалися" стартувала в 10 обласних центрах України: у Вінниці, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Полтаві, Рівному, Тернополі, Ужгороді, Хмельницькому та Чернігові і триватиме пів року. Це міста, які прийняли велику кількість внутрішньо переміщених осіб, розповів заступник Голови Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Стівен Роджерс. Мета акції — попередження торгівлі людьми та популяризація правил безпеки під час міграції. Ініціатори — представництво Міжнародної організації з міграції спільно з Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми.