За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Суспільне Тернопіль «Це пілотний вітраж у Тернополі. Мене запитали, чи я б хотіла таке спробувати, бо фінансування мало і вони шукали людей. А оскільки я з Тернополя, мені цікаво врятувати спадщину рідного міста, тому я сказала: «Так, я в ділі». Лілія Василькохудожниця-вітражистка
Лілія Василько розповіла, що для вітража використала сучасне іризоване скло. Воно покривається певним оксидом металу та виглядає, ніби перламутр.
Вітраж для тернопільської брами. Суспільне Тернопіль
За словами Лілії Василько, в процесі роботи вона поєднувала сучасне скло і брала за основу ті кольори, які були колись.
Це перший вітраж, який встановили на відреставровану браму, повідомив Суспільному учасник проєкту "Брами Тернополя" Захар Дябло.
Суспільне Тернопіль «Коли реставрували цю браму, то реставратор помітив, що було місце для вітражу. Ми не знайшли архівних документів, або підтверджень, що тут дійсно був вітраж та який він був. В заключенні реставратор сказав, що дійсно міг бути вітраж». Захар Дяблоучасник проєкту
За його словами, це міг бути кольоровий вітраж, або могло бути скло з гравіюванням.
Захар Дябло розповів, що є ще дві брами, які учасники проєкту хочуть відновити. Після підготовчих робіт будуть реставрації. Художниця працювала безкоштовно, проєкт "Брами Тернополя" заплатить за матеріали, яка це сума поки не підраховували.
"Усе робили за донати, які проєкт збирає на реставрацію брам".
Встановлення вітража. Суспільне Тернопіль
Відреставрована брама з новим вітражем. Суспільне Тернопіль
Вітраж. Суспільне Тернопіль
Нагадаємо, ковану браму на вулиці Гетьмана Сагайдачного відреставрували в травні цього року. Проєкт "Брами Тернополя" заснували у 2022 році. Його учасники планують відреставрувати більше сотні старовинних брам та дверей Тернополя.