У Тернополі презентували документальний серіал «Народжені, щоб жити»

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Тетяна. Суспільне Тернопіль

У серіалі розповідається, як Артем Комісарчук проходить реабілітацію після ампутації ноги.

"Артем дуже позитивна і вмотивована людина. Він ніколи не падає духом. Він завжди за будь-яку ідею. Він завжди все підтримує і я знаю, що він ніколи не відмовиться від активності, — сказала фізіотерапевтка Христина Цап.

Історія Артема Комісарчука — це спогади рідних, розповіді про те, що довелося пережити, хто допомагав не впасти духом і повернутися до звичного життя. Пройти через усі випробування Артемові допомагала його дружина Тетяна.

"Дружина постійно його мотивує, вона не дає йому розслаблятися ніколи. Вона його підстьобує, вона його стимулює і він намагається довезти, зробити це все. Він стане швидко на ноги", — говорить мати військовослужбовця ЗСУ Тетяна.

Глядачі. Суспільне Тернопіль

"В нас зараз дуже багато ветеранів, є дуже багато людей з важкими травмами. Я щиро надіюся, що суспільство долучиться до цього максимально і буде доволі багато таких проєктів. Бо багато людей і суспільство, яке з цим не стикається, то не знає, як поводитися з такими людьми. Такі проєкти, я надіюсь, допоможуть це зробити", — говорить дружина.

Подивитися фільм "Народжені, щоб жити" прийшли понад пів сотні глядачів. Серед них тернополянин Ігор Скобляк.

"Це дійсно так зачіпає і показує історії саме військових, які отримали поранення. Вони перемогли самі себе, адже попасти в полон, пройти тортури, втратити не тільки здоров’я, а й кінцівки, щоб повернутися далі жити, то це треба мати дуже велику силу духу".

Серіал "Народжені, щоб жити" — це історії ветеранів ЗСУ з різних куточків України, які отримали поранення під час російсько-української війни, пережили ампутації, але продовжують залишатися активними у громадському житті.

"Як на мене, то це зразок того, які є справжні герої. Можу навести один з моментів. Коли ми знімали 12,13, 14 червня в Тернополі, то ведучому цього фільму Олександру Швецову, прийшло повідомлення, що Олександр з друзями стали чемпіонами світу в гонках на човнах-дарагонах в Італії. Це абсолютно реальні герої, про кого ми говоримо", — розповів продюсер фільму Володимир Ханас.

Володимир Ханас. Суспільне Тернопіль

Артем Комісарчук повідомив, що знявся у фільмі, щоб не тільки мотивувати інших, а й привернути увагу до проблем, з якими у повсякденному житті стикаються люди з інвалідністю.

"Я якось можу переміщатися. Дружина, люди допомагають. Але є люди паралізовані, в них рухома частина тільки руки. І високі бордюри, відсутність ліфтів, дзвінків, то це настільки на базовому рівні. В нас на третій рік війни тільки почали зупинки переробляти, а транспортні засоби у нас не готові до того, щоб крісло колісне заїхало в автобус".

Артем Комісарчук. Суспільне Тернопіль

Новости Украины