За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Учасники заходу. Суспільне Тернопіль
У Тернополі презентували 15 збірок про історичні та культурні пам’ятки області. Їх упорядкували та видали працівники Тернопільського обласного центру охорони культурної спадщини.
Про це розповіла Суспільному заступниця директора центру охорони пам’яток Людмила Строцень.
Людмила Строцень, заступниця директора Тернопільського обласного центру охорони культурної спадщини. Суспільне Тернопіль
За її словами, над книжками працювали впродовж 25 років існування їхньої установи:
"Коли назбирали велику кількість інформації, розширили базу даних про пам’ятки, то зрозуміли, що це потрібно популяризувати, щоб люди знали, яким багатством володіють. У кожному населеному пункті знають, які в них є пам’ятники. А в межах всієї області не всі знають. На Тернопільщині в деяких селах і хуторах стоять унікальні взірці культурної спадщини".
Книжка «Боротьба за українську державність на Тернопільщині». Суспільне Тернопіль
Однією з книжок є "Боротьба за українську державність на Тернопільщині". У ній вмістили інформацію про пам’ятники, меморіальні дошки, могили Українським січовим стрільцям. Упорядник збірки Володимир Салук говорить, що історики подали характеристику та опис майже чотирьох сотень об’єктів.
Володимир Салук, упорядник збірки «Боротьба за українську державність на Тернопільщині». Суспільне Тернопіль
"До цього вони не були достатньо досліджені. В радянський час всі ті пам’ятки і місця були невідомі, забуті або знищенні. Тому це все треба наново досліджувати, відновлювати. Ми якраз цим займаємось. Відновлюємо історичну справедливість та заповнюємо прогалини", — розповів Володимир Салук.
Під час презентації. Суспільне Тернопіль
На презентацію прийшла Іванна Гора. Дівчина захоплюється вивченням історії, хоче більше дізнатися про культурну спадщину Тернопільщини.
Іванна Гора, учасниця заходу. Суспільне Тернопіль
"Дуже сподобались розповіді. Оскільки я не з Тернополя, то мені було цікаво послухати про цей край, для мене це щось нове. Найбільше вразило те, що Тернопільщина займає третє місце за кількістю пам’яток Тарасу Шевченку серед усіх областей на заході України. Це було цікаво", — зазначила Іванна Гора.
Банери, які представили на презентації. Суспільне Тернопіль
На презентації також представили банери з сакральними скульптурами Тернопільської області. Їх виготовили за грантові кошти. Український культурний фонд надав 400 тисяч гривень, повідомила Людмила Строцень.
Збірки про історичні та культурні пам’ятки. Суспільне Тернопіль
За словами Володимира Салука, на державному обліку в Тернопільській області перебуває п’ять тисяч пам'яток та щойно виявлених об'єктів культурної спадщини (історії, археології, архітектури, монументального мистецтва, садово-паркового мистецтва, науки і техніки). Зокрема, на цей облік взяли 163 об'єкти, які належать до історії ОУН та УПА; 87 об'єктів — до історії УСС, УГА, УНР, ЗУНР. Серед них — могили, кладовища, пам'ятники, пам'ятні знаки.