За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Оксана Лебідь. Суспільне Тернопіль
Усі охочі стати донором мають пройти декілька етапів перевірки, щоб пересвідчитись, що вони здорові. Спочатку заповнюють анкету.
"Я зараз заповнюю анкету особи, яка виявила бажання здати кров. Запитують, чи хворіла я останнім часом, на які хвороби, який загальний мій стан здоров’я, як я почувала себе протягом останніх шести місяців", — говорить донорка крові Віта Святинюк.
Віта Святинюк. Суспільне Тернопіль
Далі перевірка в лікаря-терапевта. Після медогляду людина може стати донором для онкохворих дітей. Сергій Ремпа здавав кров вдев’яте.
"В соцмережі побачив, що є збір для онкохворих дітей. В мене якраз два місяці пройшло з попередньої донації, то я якраз сьогодні і прийшов".
Сергій Ремпа. Суспільне Тернопіль
Керівник громадської організації "Я донор" Олександр Хома каже, такі акції проводять щороку.
"Це за ініціативи Тернопільського обласного центру служби крові спільно із "Донор.UA", нашою місцевою організацією "Я донор" для онкохворих діток. Для онкогематологічного відділення в обласні лікарні і в міській лікарні".
Олександр Хома. Суспільне Тернопіль
Сьогодні, 20 грудня, на ініціативу відгукнулось 80 людей.
"Багато є, багато писали повідомлення, приходили здавали кров. Вчора приходили, хтось переплутав дати, хтось просто не зміг у зв’язку із роботою. Тому приходили, долучалися і нам приємно, що велика кількість людей долучились, якраз напередодні свят. Також ми оголошували, що люди можуть принести іграшки для онкохворих діток, але відповідно це мають бути іграшки нові, щоб дітки не мали змоги чимось заразитись. Сьогодні сім, чи вісім людей принесли іграшки", — розповів Олександр Хома.
Під час акції здали 36 літрів крові. За словами начальниці департаменту охорони здоров’я Ольги Ярмоленко, в області є 53 онкохворих дітей.
Авторка: Софія Перчишин