За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Учасники квесту. Суспільне Тернопіль
У Тернопільському коледжі харчових технологій і торгівлі відбувся "Квест з безпечного працевлаштування". Захід приурочили Європейському дню протидії торгівлі людьми. Квест складається з 11 локацій. У квесті взяли участь 100 людей, які мали впоратись із різними ситуаціями під час поїздки за кордон.
Про це Суспільному розповіла організаторка квесту в Тернополі Оксана Шлюсар.
Перша локація "квесту з безпечного працевлаштування". Команди з різних закладів освіти складають пазл. Першими впорались студентки педагогічного університету. Їм видали карту маршруту квесту і завдання.
"Зараз ми складаємо план куди нам далі рухатися", — учасниця квесту Софія Герасимчук.
Софія Герасимчук. Суспільне Тернопіль
Наступна локація — агенція з працевлаштування. Тут командам пропонують обрати роботу за кордоном. Волонтерка квесту Марія Кутна виконувала роль директорки агенції.
"Працюємо понад 12 років. Влаштовуємо офіційно людей як за кордоном, так і в межах країни. Понад 10 тисяч повністю задоволених клієнтів. Вони працюють по сьогодні. І ми готові вам представити декілька вакансій. Я хочу звернути вашу увагу на те, що ми надаємо тільки інформаційно-консультативні послуги".
Марія Кутна. Суспільне Тернопіль
Волонтерка квесту Ольга Подзігун розповіла, що команда дівчат вирішили їхати в Туреччину працювати аніматорами.
"На що повинні звернути увагу учасники, це діяльність посередників регулюється законом і в нас повинні бути певні дозвільні документи. Поки жоден з учасників про них не питав. Також дуже важливо критично оцінювати вакансії і розуміти, що дуже часто через велику зарплату пов’язані великі ризики. Паралельно також важливо вичитувати угоду і звертати увагу на інші дрібненькі деталі, що стосується того, які ми послуги надаємо. Чи ми шукаємо роботу, чи ми просто надаємо інформаційно-консультативні послуги".
Ольга Подзігун. Суспільне Тернопіль
Ще одна локація квесту — автобус:
"Прошу дати мені ваші паспорти, ваші договори, щоб перевірити, чи вони є дійсні, чи всі підписи там є і одного уповноваженого від вашої групи", — сказала волонтерка квесту Марія Мацук.
Марія Мацук. Суспільне Тернопіль
Уповноваженою особою цієї групи обрали Олександру Рижкову. Олександра йде з жінкою в іншу кімнату. Там віддає їй документи на перевірку.
Олександра Рижкова. Суспільне Тернопіль
"Майте на увазі, що паспорти у мене, договори в мене. Ви зараз безправна. Тут ви будете працювати тиждень за абсолютно мізерну плату. Ні поліція, ні ніхто інший вам не допоможе. Ви в чужій країні безправні", — говорить волонтерка квесту Марія Мацук.
Тернопіль — дев’яте з десяти міст України, де відбувся такий квест. Організаторка Оксана Шлюсар розповіла, що квест у Тернополі пройшли понад 100 хлопців та дівчат шести навчальних закладів міста.
"Сценарій побудований так, що усі критичні ситуації, усі шахрайські схеми з якими стикаються наші учасники і учасниці взяті з реального життя. Не просто так. Це ті речі, на яких "попеклися" громадяни України, потрапивши в ситуації експлуатації та торгівлі людьми. На цих усіх наших станціях вони розуміють, що це є критична ситуація і я маю включати свою дорослість, я маю включати власну відповідальність".
Оксана Шлюсар. Суспільне Тернопіль
Квест організували до Європейського Дня протидії торгівлі людьми, розповів представник Міжнародної організації з питань міграції в Україні Назарій Куземка.
"У 2024 році нашими виконавчими партнерами в Україні виявлено та надано допомогу 186 особам, які постраждали від торгівлі людьми. З цих 186 —26 мешканці Тернопільської області".
Назарій Куземка. Суспільне Тернопіль