За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Воркшоп із виготовлення адаптивного одягу. Суспільне Тернопіль
У Домі ветерана в Тернополі провели воркшоп турботи — виготовляли адаптивний одяг для поранених українських захисників.
Про це повідомили кореспонденти Суспільного.
Воркшоп провела волонтерка Олеся Школьна. Вона розповіла, що шиє адаптивний одяг з 2022 року:
"Шила вдома, відправляла, передавала. Познайомилася з людьми, які відвідують поранених в лікарнях. І почали в мене вже місцеві запити з'являтися. Пошиття адаптивного одягу досить часовитратне. І я подумала, що є такі процеси, які часу займають багато, але не потребують якихось спеціальних навичок. Дещо можуть навіть діти робити. І саме так з'явилася ідея зібрати небайдужих і зробити перший воркшоп".
Олеся Школьна. Суспільне Тернопіль
Оксана Рибун розповіла, що вона на воршкопі вже втретє:
"Раніше допомагала зі стрічками і кроїти допомагала. А цього разу я приклеюю тасьму до адаптивного одягу. Я дуже часто приходжу на дім ветерана і завжди стараюся бути корисною. Хочеться чим можна допомогти".
Оксана Рибун. Суспільне Тернопіль
Олена Нікуліна виготовляє липучки для адаптивного одягу.
"Олеся так розподіляє роботу, щоб найпростіші речі делегувати людям без досвіду. Так, ми, не вміючи шити, робимо добру справу. Вирішила долучитися, бо, по-перше, це корисно, а по-друге, приємно побути в жіночому колективі, відволіктися від сумних думок. Я знаю з перших уст, що військовим приємно, коли про них на лікуванні піклуються небайдужі громадяни", — сказала жінка.
Олена Нікуліна. Суспільне Тернопіль
Олеся Школьна розповіла, що це вже третій воркшоп, який вона проводить:
"Ми збираємося в міру необхідності. На першому воркшопі ми різали липучки, готували планки. Я це все забрала додому, шила, а коли побачила, що закінчується матеріал, ми зібралися ще раз. Сьогодні нас більше, ніж у попередні рази. Ми навіть не очікували, що стільки людей прийде. Ми сьогодні вже взяли швейні машинки, вже навіть трошки шиємо, бо попередні рази ми ще не шили. У серпні плануємо зібратися ще раз".
Пошиття адаптивного одягу. Суспільне Тернопіль
За її словами адаптивний одяг відрізняється від звичайного тим, що він пристосований для швидкого одягання і скидання. Разом з учасницями воркшопу жінка виготовляє для поранених футболки, штани, білизну:
"Цей одяг має по боках розрізи. Є різні застібки: липучки, кнопки, зав'язки. Липучки найбільш універсальні, але для специфіки деяких поранень краще зав'язки. Зазвичай розріз по бокивих швах, хоча для деяких поранень треба робити його в іншому місці, щоб лікарям простіше було працювати. Можна шити з нуля, а можна переробляти готовий одяг. Переробити готове значно швидше. Але для того, аби перешити, скажімо, футболку, треба її спочатку мати — купити, або десь дістати".
Адаптивний одяг — штани з розрізом збоку. Суспільне Тернопіль
Крім одягу на воркшопах виготовляють спеціальні подушечки, які підкладають пораненим під кінцівки, а також готують торбинки із солодощами.
Подушечки для поранених Суспільне Тернопіль
Діти готують торбинки із солодощами для військових Суспільне Тернопіль
Воркшоп Суспільне Тернопіль
Футболка Суспільне Тернопіль
Воркшоп Суспільне Тернопіль
Подушечка для поранених військових Суспільне Тернопіль
"Дуже важливо і символічно, що у ветеранському просторі відбуваються такі зустрічі. Це простір підтримки для захисників, їхніх родин, а також і для тих, хто поруч. Сьогоднішній захід — це і конкретна допомога воїнам, але водночас і спілкування учасників під час роботи, час для розмов про те, що болить і тримає. Тобто такі заходи про турботу, взаємність і натхнення, яке залишається з учасниками ще довго після завершення", — розповіла представниця Дому ветерана Ірина Скасків.
Ірина Скасків. Суспільне Тернопіль