У Тернополі провели урок безбар’єрності для гімназистів

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Злата Новак долає смугу перешкод на кріслі колісному. Суспільне Тернопіль

"Крісло колісне нормально працювало, але трохи важко було повертати. Треба було сили прикласти. Але взагалі їхати було нормально. Зазвичай люди з інвалідністю пережили дуже багато. Ми маємо ставитися до них з повагою і допомагати, якщо їм важко пересуватися", — розповіла школярка.

Поки одні учні долали смугу перешкод на кріслі колісному, інші проходили її на милицях. Серед них Вадим Нестор.

Вадим Нестор рухається на милицях. Суспільне Тернопіль

"Переходити на милицях було дуже складно. Ми маємо бути толерантними до людей, які на них пересуваються", — сказав хлопець.

Смугу перешкод організували представники Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Нацполіції. Представниця цієї установи Ірина Ніколаєва повідомила, що такий захід у школах міста проводять втретє:

"Таку смугу перешкод ми підготували щоб вивчити тему безбар’єрності. Вона є досить важливою зараз в нашій області і в цілому по всій Україні. Ми розуміємо, що цю тему треба піднімати ще з початкових класів. Сьогодні ми пропонуємо пройти смугу перешкод за допомогою крісла колісного, милиць та тростини".

Ірина Ніколаєва. Суспільне Тернопіль

Діти, які проходять смугу перешкод з тростиною, одягають на очі маску.

"Спочатку я сідав на крісло і їхав. Це було не дуже складно. А от з тростиною вже було трохи складніше, бо невідомо, де перехід і інше. Я думаю, якщо йде людина з інвалідністю, то треба дати їй дорогу або допомогти кудись перейти", — розповів шестикласник Андрій Гевко.

Андрій Гевко проходить смугу перешкод в масці за допомогою тростини. Суспільне Тернопіль

Після того, як всі школярі пройшли смугу перешкод, вони разом із поліцейськими вивчали термінологію.

"Ми вчили їх як правильно звертатися до осіб з інвалідністю, які правильні слова вживати. Показуємо діткам картки, на яких є правильні і неправильні слова. І пропонуємо обирати правильний на їхню думку варіант. Якщо вони помиляються, ми пояснюємо, як вживати правильну термінологію", — сказала Ірина Ніколаєва.

Діти вивчають термінологію разом з поліцейською. Суспільне Тернопіль

За словами вчителя фізкультури Володимира Пронишина, у заході взяли участь 72 учні:

"Тут зібралися два класи: 6-Б і 6-В. Цей захід дуже цікавий і важливий для нас. Це допомагає виховувати дітей, вивчати командну роботу, взаємоповагу одне до одного. Це те ж саме, що ми вчимо на уроках фізичної культури".

Володимир Пронишин. Суспільне Тернопіль

До проведення заходу долучилися працівники Тернопільського міського центру фізичного здоров’я.

"Ми підтримали цю ідею спільно з благодійним фондом, який нам надав весь інвентар для того, щоб діти змогли спробувати відчути себе людиною з інвалідністю. Це зараз дуже важливо, бо ми бачимо на вулицях все більше людей на кріслах колісних, на милицях. І люди, які пройшли цей міні-тренінг, вже будуть інакше до них ставитися. Будуть прагнути допомогти", — сказала речниця центру Олена Мудра.

Олена Мудра. Суспільне Тернопіль

Новости Украины