За інформацією: Суспільне Тернопіль.
У Тернополі судитимуть підозрюваних у сприянні виїзду за кордон. Держприкордонслужба
У Тернополі судитимуть чоловіків, яких підозрюють в сприянні виїзду за кордон понад 120 військовозобов’язаних. Це стосується незаконного перетину кордону України чоловіків з Тернопільщини, Львівщини, Хмельниччини та Івано-Франківської області.
Про це повідомили на сайті Держприкордонслужби. Там також поінформували, що справи скерували до Тернопільського міськрайонного суду.
"Слідство встановило, що підозрювані незаконно переправили за кордон 122 чоловіків призовного віку, більшість яких — вихідці з Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської та Хмельницької областей. Слідчі виявили незаконну діяльність мобілізованого депутата однієї із сільрад. У військовій частині він вносив прізвища клієнтів, як водіїв-волонтерів, які виїжджали за гуманітарною допомогою для ЗСУ. Ця неправдива інформація потрапляла до автоматизованої інформаційної системи. Протягом липня 2022 — січня 2023 років він допоміг незаконно виїхати за кордон 74 чоловікам", — йдеться у повідомленні.
Також на сайті Держприкордонслужби написали, що під час іншого провадження виявили незаконний виїзд за межі України 48 чоловіків призовного віку. Усі вони виїжджали за системою "Шлях", як водії, які мали привезти гуманітарну допомогу, але жоден з них не повернувся з-за кордону. Слідчі встановило причетність до організації цієї схеми тернополянина, який є засновником громадської організації, та двох його спільників.
Печатка громадської організації, представників якої підозрюють у сприянні виїзду чоловіків за кордон. Держприкордонслужба
"В обох випадках триває провадження за 2 частиною 332 статтіhttps://protocol.ua/ua/kriminalniy_kodeks_ukraini_stattya_332_2/#:~:text=Незаконне%20перетинання%20державного%20кордону%20України,-Кримінальний%20кодекс%20України&text=карається%20позбавленням%20волі%20на%20строк%20до%20трьох%20років. Кримінального кодексу — незаконне переправлення осіб через держкордон України. Санкція статті передбачає позбавлення волі до семи років з позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років. Слідство проводили працівники Нацполіції Тернопільщини та Держприкордонслужби. У першому випадку також працювали представниками СБУ та Військової прокуратури, в другому — представниками Міграційної поліції і Тернопільської обласної прокуратури", — повідомили працівники Держприкордонслужби.