За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Акція «Голоси дітей». Суспільне Тернопіль
У Тернополі відбулася акція "Голоси дітей". Сьогодні, 4 червня, діти з Тернопільщини й прифронтових регіонів разом з батьками розвісили на деревах дзвіночки. До акції долучилися також представники громадських організацій та влади. Ці дзвіночки — символ голосів дітей, які вже не зазвучать через війну.
Про це Суспільному розповіла співорганізаторка акції, регіональна координаторка благодійного фонду "Рокада" в Тернополі Віталія Федосєєнко.
Люди вішають на дерева дзвіночки. Суспільне Тернопіль
"Сьогоднішня акція була започаткована першою леді України. Вона приурочена до Дня пам’яті дітей, котрі загинули внаслідок збройної агресії РФ проти України. Цей день для нас є максимально важливим, бо ми втратили понад пів тисячі діте й. Це наші діти, це діти України і ми маємо пам’ятати про цих дітей", — каже Віталія Федосєєнко.
Віталія Федосєєнко. Суспільне Тернопіль
Прийшла на акцію разом з дітьми вихователька дитячого будинку в Тернополі Світлана Сафонова.
"Я народилася в Тернополі, прожила тут 20 років, але 28 років жила в Херсонській області в Голій Пристані. Зараз це окупована територія. У 2022 році я повернулася. 10 місяців була в окупації і повернулася додому. У нас дітки з 8 до 16 років. Біля мене дітки з Запоріжжя. У нас є внутрішньо переміщені дітки. Це два братика. І ще є два братика. Є з братиками, сестричка. Всі наші люди, громадяни, повинні знати, що відбувається в Україні. І що найгірше — страждають від того невинні діти, які чують, на жаль, бачать, відчувають на собі".
Світлана Сафонова з вихованцями. Суспільне Тернопіль
Дзвіночки символізують голоси дітей, які не зазвучать через війну. Суспільне Тернопіль
Зараз на Тернопільщині проживає 22 тисячі дітей, які переїхали з прифронтових регіонів, розповів начальник служби у справах дітей обласної військової адміністрації Ростислав Дрозд.
"Станом на сьогодні ще залишається, бо частина вже покинула, повернулися на деокуповані території. Загалом в нас залишається в області 38 опікунських сімей, 5 прийомних, 8 дитячих будинків сімейного типу і 3 заклади з Запоріжжя, з міста Києва і зі Сумської області. Також в області близько 1500 дітям надано статус "дитини, яка постраждала внаслідок збройної агресії РФ". Це такий статус, який надається дітям, які пережили фізичне насилля, сексуальне чи психологічне. Статус надається за заявою батьків і, пізніше, по завершенню війни він обов’язково буде врахований при використанні репарацій, які буде виплачувати Росія".
Ростислав Дрозд. Суспільне Тернопіль
У Тернополі відбулася акція «Голоси дітей». Суспільне Тернопіль
За словами Віталії Федосєєнко, на державному рівні вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Росії проти України, відбувається вже третій рік поспіль.
Також діти принесли на акцію фігурки білих голубів. Суспільне Тернопіль
На дерева, поруч із дзвіночками, повісили білих голубів, як символ миру. Суспільне Тернопіль
Станом на сьогодні, 4 червня, за офіційною інформацією ювенальних прокурорів 551 дитина загинули та понад 1368 отримали поранення різного ступеня тяжкості внаслідок російської агресії проти України. Про це йдеться в Телеграмі офісу генпрокурора. Найбільше таких дітей у Донецькій, Харківській, Херсонській, Дніпропетровській, Київській, Запорізькій та Миколаївській областях.