У Тернополі відбулася зустріч з батьками загиблого бійця Михайла Цимбалістого

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Сторінки артбука «Обличчя сучасних Героїв». Суспільне Тернопіль

Батько Василь Цимбалістий сказав, що син з дитинства хотів бути військовим. Здобуваючи освіту в Тернополі, вступив до Національної академії сухопутних військ. Свій шлях у боротьбі за Україну почав з Майдану.

Речі та колаж Михайла Цимбалістого. Суспільне Тернопіль

"Зразу після Майдану він був у всіх точках. Спочатку ми думали, що це не може бути. З'ясувалося, що спецпідрозділи Головного управління розвідки теж застосовували як піхоту і відправляли в перші бої, починаючи з Луганського аеропорту. Зараз уже забули, що був ще Луганський аеропорт. Потім бої за Маріуполь, це вже 2016-2017 рік", — розповів Василь Цимбалістий.

Учасники зустрічі з батьками бійця Михайла Цимбалістого. Суспільне Тернопіль

Про участь Михайла у боях батьки дізналися від побратимів вже після його смерті. Син майже нічого не розповідав.

"Він усе від нас скривав, щоб ми не переживали. Особливо, коли почалося АТО. Він казав, що за кордон поїхав, ще щось придумував. А насправді був на ротації", — сказав батько.

Під час зустрічі. Суспільне Тернопіль

Михайло мав державні нагороди і відзнаки Міноборони.

"Є нагорода за Слов'янськ, за аеропорт, Іловайський котел. У Криму була диверсія українських спецназівців, вже коли його окупували. Орден, мені здається, що за Крим. Його нагородили також Зіркою Слави. Це найвища нагорода головного управління розвідки. Він занесений до "Книги шани", — говорить Василь Цимбалістий.

Галина Цимбаліста, мама бійця. Суспільне Тернопіль

"Мій син був для мене найкращим. Ми його дуже любили, він любив нас. Він ніколи нам не створював ніяких проблем. Хлопчиком був добрим, ввічливим, щирим. Дуже любив своїх друзів і в нього їх було завжди багато", — сказала Галина Цимбаліста.

На зустріч прийшли діти та вчителі Тернопільської школи №29, де навчався Михайло. А також тернопільські письменники.

Любов Малецька, письменниця. Суспільне Тернопіль

Поетеса Любов Малецька зачитала вірш, присвячений військовим:

"Там на сході знову хтось ранений. Тут на заході — знову похорон. Відпусти його. Не картай себе. Душу рятуй і не стій над прірвою. Він залишиться світлим спогадом. Ти ж старайся зцілитися вірою".

У бібліотеці планують організувати зустрічі з рідними усіх військових, історії яких увійшли до артбука "Обличчя сучасних Героїв", розповіла завідувачка книгозбірні Юлія Дем’янчик.

За її словами, проєкт створили за ініціативи міського управління культури.

Юлія Дем’янчик, завідувачка бібліотеки. Суспільне Тернопіль

"Ми презентували одну з сторінок цього артбука. На жаль, їх дуже багато. Тільки в першому томі — 47. Уже представили сторінку Михайла Цимбалістого. Була зустріч з його мамою, татом, класним керівником. Зустріч з родичами загиблих бійців відбулася в бібліотеці втретє", — зазначила Юлія Дем’янчик.

Нагадаємо, Михайло Цимбалістий народився 29 липня 1985 року в Увислі Хоростківської громади на Тернопільщині в родині військових (батько — підполковник запасу, брат — підполковник ЗСУ).

Навчався у Тернопільській загальноосвітній школі № 29, Національній академії сухопутних військ.

Військову службу ніс на офіцерських посадах у військових частинах Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Брав участь у боях за звільнення міста Слов’янська, у боях під Іловайськом, обороняв Донецький аеропорт.

13 вересня 2019 року в зоні ООС його поранив снайпер. Загинув Михайло Цимбалістий 14 вересня 2019 року. Похований на Алеї Героїв на Микулинецькому кладовищі в Тернополі.

Автор: Віта Поляна

Новости Украины