У Тернополі відбувається турнір з шахів пам’яті Василя Капустинського

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Учасник шахового турніру. Суспільне Тернопіль

Гравець Ігор родом з Попасної, яка наразі тимчасово окупована. Каже, приїхав з Рівненщини, де зараз проживає, щоб вдруге взяти участь у турнірі.

"Я приїхав на цей турнір минулого року. Мені вдалося зайняти друге місце. І я знайшов час приїхати знову".

Учасник турніру Андрій. Суспільне Тернопіль

Андрій приїхав з Дрогобича. Юнак є членом молодіжної громадської організації МНК, до якої належав Василь Капустинський. Андрій розповідає, приїхав на турнір для того, щоб вшанувати пам'ять друга "Якова".

"Насправді для мене головна участь, оскільки, як я вже сказав вище, це для мене в першу чергу пам'ятуваня людини, яка віддала своє життя за нашу державу і це для мене головне".

Лілія Проць. Суспільне Тернопіль

Тренерка з шахів Лілія Проць каже, що на змагання привела своїх учнів. За її словами, дітям необхідно закріплювати свої знання на практиці.

"Беруть участь 12 дітей віком від 7 років до 11 років. Як хлопчики, так і дівчатка. Їм поставила завдання показати свою гру, щоб вони спробували пограти з старшими, оскільки ми беремо участь в дитячих турнірах, але щоб вони свої знання, пробували показати на дошці", — розповіла тренерка з шахів Лілія Проць.

Суддя турніру. Суспільне Тернопіль

Суддя турніру Андрій Грицьків розповідає, що гра проводиться за швейцарською системою в 9 турів, кожен з яких триває 35 хвилин, а контроль часу – 10 хвилин плюс 5 секунд. Переможців визначатимуть у вікових категоріях.

"Це турнірна система, в якій який, в кожному наступному турі суперники зустрічаються з однаковою або більшою кількістю очок і таким чином один переможець може бути, може бути їх кілька, але з додатковими показниками — один переможець виходить. Суперники мають можливість виграти партію, справедливо. Тобто, поставивши мат або змусивши суперника здатися, а не по часу".

Олеся Капустинська. Суспільне Тернопіль

Сестра військового Василя Капустинського Олеся каже, що пам’ятний турнір з шахів проводять вдруге. За її словами, сім’я заклала кошти з державної допомоги у благодійний фонд імені захисника, який займається підтримкою таких заходів.

"Василь багато займався з молоддю, і він справді хотів, щоб це була якась активна діяльність. Тому це, мені здається, чудовий приклад поєднати його улюблену гру, одну залюблену. І разом з тим, щоб люди пам'ятали про нього і дізнавалися. Молодіжний націоналістичний конгрес організовує Чортківську офензиву, присвячену пам'яті Василя, тобто вона щорічно відбувається. Зараз такий час, що, напевно, на цьому все, але звичайно, що хотілося б більше якось розвивати", — розповіла Олеся Капустинська.

Новости Украины