У Тернополі відкрили перший в області Центр ветеранського розвитку

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Наталія Олексюк. Суспільне Тернопіль

Пілотний проєкт із підготовки фахівців супроводу ветеранів почали минулого року. Про це розповів заступник міністра в справах ветеранів Максим Кушнір під час форуму "Ветерани — шлях додому" у Тернополі.

Форум «Ветерани — шлях додому». Суспільне Тернопіль

"Хто такі фахівці? Ці люди — місток між ветераном і органами державної влади, які надають адміністративні послуги. Все, що стосується ветеранської політики. Цей фахівець може повністю оцінювати стан проблемних питань, які виникають у ветерана. Його інформування, його супроводження. Ми плануємо, що в цьому році їх повинно бути до 3 тисяч. А в цілому їх повинно бути 11 тисяч. Середня зарплата в них близько 17 800 гривень".

Максим Кушнір. Суспільне Тернопіль

Учасник форуму, ветеран Олексій Горб каже, що одна з проблем, з якими стикаються ветерани після демобілізації — це бюрократія.

"Весь шлях військовослужбовця після поранення — треба постійно слідкувати за документообігом особистим. Починаючи від форми 100 — це перший документ, який оформлюється після поранення при евакуації з поля бою. І треба слідкувати за цим, щоб не втратити, щоб ці документи надходили в частину".

Ветеран Олексій Горб. Суспільне Тернопіль

"Закінчилося лікування і ветеран стикається з оформленням виплат, інвалідності — це все знаходиться, по перше, в різних місцях. Тобто, щось у військкоматі оформляється, щось в Центрі соціального забезпечення, щось в ЦНАПі, щось в міськраді і так далі", говорить Олексій Горб.

Ветеран Дмитро Харчук отримав осколкові поранення в руку, ногу і хребет під час боїв на Луганщині. Зараз він голова громадської організації "Рух ветеранів Лановеччини".

"Ходіння по кабінетах, коли зайшовши за одним папірцем, ти мусиш піти і ще взяти три. Звичайно, що не всі ветерани витримують. Хтось на милицях, хтось на кріслах колісних. Як правило, більшість просто психологічно не витримують цієї бюрократії. В 95% хлопців не те, що не юристи, а вони не знають банально своїх прав, що вони мали б отримувати, чи що їм держава мала б надати, коли вони служать. Більшість не знають своїх прав".

Дмитро Харчук. Суспільне Тернопіль

На Тернопільщині, каже Максим Кушнір, мають працювати приблизно 300 фахівців супроводу ветеранів. Вони працюватимуть у ветеранських просторах, які створюватимуть в громадах. Це будуть комунальні установи, які фінансуватимуть із державного бюджету. Міністр розповідає, коли на Тернопільщині з’являться такі заклади.

"Ми чекаємо постанови, яка повинна бути ухвалена вже, дуже сподіваюся, на цьому тижні. Повинна бути комунальна установа, де може знаходитися штатна посадова одиниця — цей фахівець. Якщо це громада вже зробила, то ми можемо вже відкривати ці посади і працевлаштовувати цих фахівців".

Учасники форуму «Ветерани — шлях додому». Суспільне Тернопіль

Новости Украины