У Тернополі висадили дерева на честь загиблих на війні членів Спілки Української Молоді

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

У Тернополі посадили дерева на пам’ять про загиблих на війні СУМівців. Леся Голик

Члени тернопільського осередку СУМ посадили дуб і калину на пам'ять про загиблих на війні учасників організації. Дерева присвячені тернополянам Віктору Мельниченку і Ярославу Кондришину, а також всім СУМівцям, які віддали життя за Україну.

Про це Суспільному телефоном розповіла голова тернопільського осередку СУМ Леся Голик.

"Сьогодні ми разом з керівниками роїв висадили калину і дуб у парку Сопільче. Ми зробили це на пам'ять про двох СУМівців з Тернополя. Обрали ці рослини, тому що дуб це символ нашої організації. Дубове листя і жолуді зображені на нашому гербі, як символи плодів нашої праці. А калина це символ України", — сказала Леся Голик.

За її словами, дерева висадили на пам'ять про тернополян Віктора Мельниченка і Ярослава Кондришина, а також всіх СУМівців, які загинули, захищаючи Україну від російського вторгнення:

"Друг Віктор Мельниченко був вихованцем нашого осередку ще з юнацтва. Після закінчення школи він вивчився на професійного військовика. Служив у підрозділі КОРД. Ярослав Кондришин був дружинником, тобто приєднався до осередку вже в дорослому віці. Вони обоє були активним членами нашої організації і дуже дорогими для нас людьми".

Керівники роїв тернопільського осередку СУМ висадили дерева. Леся Голик

Як повідомила Леся Голик, висадження дерев приурочили до свята архистратига Михаїла, який є патроном Спілки Української Молоді. Дерева посадили біля пам'ятника Славку Луцишину:

"Це особливе місце для багатьох тернополян. Нагадує нам про те, що війна тривала тоді, вже довго триває зараз і, напевно, триватиме ще. Тому це символ боротьби і незламності українського народу".

Тернополянин Славко Луцишин був наймолодшим солдатом Першої світової війни. Коли батько хлопця опинився в полоні, мати в евакуації, а сам Славко загубився і отримав поранення, його врятували австрійські військові. Згодом він почав допомагати в лазареті і у семирічному віці отримав військове звання санітара. Впродовж 1915 — 1918 років пройшов російський та італійський фронти. Його нагородили цісарським орденом Першої світової війни. У 1943 році Славка Луцишина вбили в центрі Львова за політичну діяльність. У 2015 році у парку "Сопільче" йому встановили пам'ятник.

Новости Украины