За інформацією: Суспільне Чернівці.
Збори за перехід з УПЦ до ПЦУ трьох релігійних громад. facebook/Буковинський дзвін ПЦУ
У Чернівецькій області провели збори щодо переходу трьох храмів від УПЦ МП до ПЦУ. Йшлося про два храми в Чернівцях та один — у селі Камʼяна неподалік Чернівців.
Про це повідомили на сторінці Буковинський подзвін ПЦУ у Facebook.
На зборах 18 травня голосували за перехід храмів на честь Покрови Пресвятої Богородиці, святого Василія Великого та храму преподобного Серафима Саровського.
Храм Покрови Пресвятої Богородиці, що на Проспекті Незалежності. facebook/Буковинський дзвін ПЦУ
Настоятель храму на честь Покрови Пресвятої Богородиці, що на Проспекті Незалежності, Василь Угрин у коментарі Суспільному, розповів, що підтримує перехід.
"Люди зібралися з власної ініціативи та попросили, щоб відслужити молебень за полеглих воїнів, і попросили благословення, щоб зробити збори. Збори відбувалися на нейтральній території у будинку культури, щоб людям було зручно", — говорить настоятель храму Василь Угрин.
Голосування за перехід з УПЦ до ПЦУ. facebook/Буковинський дзвін ПЦУ
За його словами, він не входив до складу лічильної комісії, тому не знає точної кількості людей, які проголосували за перехід.
Настоятель храму преподобного Серафима Саровського, що розташований у селі Кам'яна, у коментарі Суспільному розповів, що також підтримує перехід до ПЦУ.
"Я перейшов разом із частиною громади. Це мій свідомий вибір", — каже настоятель храму Орест Драгінда .
За його словами, раніше він не бачив проблем у тому, щоб спілкуватися зі священниками ПЦУ, адже мав серед них знайомих. Священник вважає, що перепони у спілкуванні між представниками різних церков є штучними.
Храм святого Василія Великого, що на Південно-Кільцевій. facebook/Буковинський дзвін ПЦУ
Настоятель храму святого Василія Великого, що на вулиці Південно-Кільцевій, повідомив, що надасть коментар про збори згодом.
Які етапи реєстрації релігійної громади
Якщо релігійна громада вирішила змінити канонічну підлеглість, першочергово вона має провести парафіяльні збори. Рішення про зміну підпорядкування оформляють протоколом – у ньому мають бути ініціали та підписи усіх людей, які голосували за перехід.
Згодом громада має офіційно подати до обласного управління культури документи – перелік вказаний на сайті ОВА у розділі "Релігія". Зокрема:
- статут релігійної громади у чотирьох екземплярах;
- заяву на ім'я голови обласної адміністрації;
- протокол зборів парафіян;
- список щонайменше десяти засновників релігійної громади;
- документ про право власності чи користування приміщенням або письмова згода власника приміщення про надання адреси за місцеперебуванням релігійної громади, яке вказали у статуті.
Ці документи потрібні, щоб рішення про перехід внесли до єдиного держреєстру. За законом звернення розглядають до трьох місяців.
Читати ще
Читати ще
ПЦУ та УПЦ — хто незалежний: інтервʼю з релігієзнавцем з Чернівців Бродецьким
Читати ще
На Буковині ПЦУ голосують за перехід, а УПЦ МП — щоб залишитись. Чи є сенс у подвійних зборах
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]