У Вінниці переселенці з Харкова створюють розвиваючі ігри

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Розвиваючі ігри, виготовлені Клубанями. Суспільне Вінниця

У Харкові Ксенія та Дмитро теж виготовляли іграшки. Приміщення їхнього сімейного виробництва, який будували протягом чотирьох, у районі Салтівка росіяни знищили вщент на другий день повномасштабного вторгнення.

"Там був приліт. Через те, що там вже не було людей, навіть не було кому це гасити. Воно було відокремлено, було небезпечно навіть їхати туди пожежникам. Чесно кажучи, ми жодного разу не плакали за цим, що втратили виробництво, бо на той час ми тільки думали про наших дітей і куди їх перевезти у безпечне місце. Вже після того, як ми прожили у Вінниці пів року, то у вересні 2022 року задумалися, що нам треба щось робити й треба якось кошти заробляти", — розповіла Ксенія.

3D-принтер друкує фігури для гри. Суспільне Вінниця

У Вінниці частину необхідного обладнання придбали за власні гроші, решту — завдяки міжнародним грантам, розповів Дмитро Клубань.

"Принтер ми придбали завдяки Міжнародній організації з міграції. На ньому ми друкуємо пакування, картки, карткові ігри, багато іншої продукції. Це нам допомагає розширити асортимент та мати кращий вигляд", — розповів чоловік.

Ксенія показує одну з ігор. Суспільне Вінниця

"До кінця 2022 року у нас було вже два 3D-принтери, і в нас вийшло 5-6 друкованих розвиваючих ігор. Потім ми почали шукати, як відновити наше старе виробництво, бо старі клієнти залишилися, і вони нас шукали. За останні 1,5 року ми виграли понад мільйон гривень інвестицій. Але це не тільки на обладнання, а й на інформацію, тобто на навчання. Ми виграли декілька міжнародних проєктів. Представляли Україну від ООН жінки. Я їздила в Таллінн (столиця Естонії, — ред.). Представляла Україну на конгресі інвесторів", — розповіла жінка.

Дмитро склеює упаковку гри. Суспільне Вінниця

Квартира подружжя Клубанів із Харкова нагадує міні цех. У роботі використовують екологічний пластик: біополімер.

"Для мене особисто, як для дизайнера, це прям те, що я хотіла створювати. Я дуже хотіла зробити щось тактильне. Наприклад, чугайстерЧугайстер — фантастичний образ в українській міфології, невідомий іншим слов'янським народам., якого ми зробили для нашої нової гри. Він об'ємний і тактильний. Він не друкується рівним, а для того, щоб дітки наші, коли його чіпають, щоб була хватка краща, і він не буде вислизати, а по-друге, активізуються сенсори на кінчиках пальчиків. Це формує більше нейронних зв'язків у грі, й дитина тоді швидше розвивається", — сказала Ксенія.

Ксенія створює фігуру на планшеті. Суспільне Вінниця

Фігури та елементи розвиваючих ігор вона промальовує на планшеті.

"Один із варіантів ігор ми малюємо на планшеті. Це скетчінг. Ми тут промальовуємо елемент, який ми потім будемо робити об'ємним, і промальовуємо окремі історії з ним, щоб бачити як воно буде виглядати. Ми малюємо з різних боків. Це вид збоку, щоб розуміти, де буде об’єм. Я беру кожну фігурку і повністю промальовую всі елементи. Всі очки, носик. Навіть робимо такі зірочки в очках, щоб вони були, як справжні", — розповіла жінка.

3D-принетр друкує деталь. Суспільне Вінниця

Крім іграшок, пазлів та фігурок, подружжя розробило й серію ігор, які допомагають дітям вивчати історію та культуру України.

"Це буде тактильне лото з об’ємними фігурами у вигляді вишиванки, бо кожна вишиванка має свій візерунок, який має за собою якусь суть, і коли дитина їх складає, то вона як вишивальниця накладає цей візерунок і цю ідентичність. Це ігри також для інклюзивної освіти, бо діти, які погано бачать, вони можуть цей візерунок відчути тактильно", — сказала Ксенія.

Розвиваюча гра. Суспільне Вінниця

Також Клубані створили соціальний проєкт під назвою "Герої наших казок". Зібрали 60 історій українських захисників, які дістали поранення на війні.

Новости Украины