За інформацією: Суспільне Вінниця.
Змагання учасників турніру. Фото: Суспільне Вінниця
У Вінниці відбулося відкриття Всеукраїнського турніру зі спортивного та бойового самбо пам’яті Героя України Вадима Зеленюка. Участь у ньому взяли понад 600 спортсменів із 18 областей. Вік учасників – від 14 до 20 років. Про це Суспільному розповів президент Національної федерації самбо України Вадим Рогач.
Турнір триватиме три дні, оберуть по три найкращих представники в індивідуальному та в командному заліках. Змагання проводять у трьох вікових категоріях – це кадети (14-16 років), старші юнаки (16-18 років)та юніори (19-20).
Суспільне Вінниця
Всеукраїнський турнір зі спортивного та бойового самбо пам’яті Героя України Вадима Зеленюка присвятили усім спортсменам, яких позбавила життя війна з РФ, каже Вадим Рогач.
“Вадим Зеленюк – це наш спортсмен, Герой України. Він був членом національної збірної із самбо, світовим призером. Також був майором спецпідрозділу “Омега” Нацгвардії і загинув у серпні 2022 року під Авдіївкою. За його військові подвиги він був нагороджений “Золотою зіркою”, посмертно. Цей турнір має суспільно-політичне значення, ми хочемо сказати про всіх спортсменів, які загинули на фронтах”, – каже Вадим Рогач.
Суспільне Вінниця
Одним із перших на змагальний килим вийшов 16-річний Артем. До Вінниці приїхав із Чернігова. Суспільному розповів, що спортивним самбо займається шість років. Змагається у ваговій категорія – 79 кілограмів. Сутичку провів із суперником із Житомира. Перемогу виборов за сумою балів.
Суспільне Вінниця
“Поєдинок мені сподобався. Було неважко, але трохи довелося постаратися. Я взяв у захват суперника, кинув його на чотири бали. Потім боролися з ним в партері, я виліз на нього і так отримав перемогу”, – каже Артем.
Серед учасниць змагань –14-річна Валерія Ваганова з Кривого Рогу Дніпропетровської області. У спорті, розповідає, чотири роки. Змагається у ваговій категорії – 59 кг. Має шістьох суперників. У двох поєдинках здобула перемогу.
Суспільне Вінниця
“Я до турніру дуже сильно готувалася, тому що для мене головне тільки перемога. Також мене сильно підтримували, тому, можливо, саме через це та свою впевненість я перемогла. У нас в області не дуже стабільна ситуація, але в нас є змога тренуватися. Тривоги в нас часто, але тренери відповідають за нашу безпеку, і ми все одно тренуємося. Вважаю, що під час війни потрібно займатися, щоб показати ворогу, що ми непереможні і достойні навіть в таких подіях”, – каже Валерія Ваганова.
Суспільне Вінниця
У рамках турніру презентували виставку під назвою “Янголи спорту”, яку присвятили загиблим спортсменам країни. В експозиції – світлини загиблих.
“Тут 208 портретів. Тут є з кожного виду спорту представники. Це і чоловіки, і дівчата, які загинули під час війни. Тут і чемпіони, і просто ті, хто займалися якимось спортом. Посил її – щоб діти і молодь бачили і розуміли, завдяки кому проходять ці змагання і завдяки кому Вінниччина зараз більш-менш є спокійним регіоном”, – розповів віце-президент Національної федерації самбо України Ярослав Калетюк.