За інформацією: Суспільне Вінниця.
Фото: Суспільне Вінниця
Учні та вчителі вінницького ліцею №19 відшивають амуніцію для військових. Працюють на восьми швейних машинках, дві з яких передав волонтер із Латвії Айгарс Стоніс. Нині працюють над заготовками для маскувальних сіток.
Про це Суспільному розповів директор ліцею Володимир Костюк.
Фото: Суспільне Вінниця
Заготовки для маскувальної сітки відшиває Ірина. Амуніцію для військових на базі ліцею №19 приходить шити щойно є вільна хвилина. Дівчина — випускниця ліцею.
"У нас безвідходне виробництво. Ми шили і аптечки, і панамки, і кікімори", — розповіла Ірина.
Фото: Суспільне Вінниця
Ірина працює за швейною машинкою "Janome", яку закладу передав волонтер із Латвії Айгарс Стоніс. Ще одну у роботі не використовують, бо її потрібно налаштувати, зазначив директор ліцею Володимир Щербатих.
"Це старенька "Чайка". Її потрібно ще налаштувати, потім будемо шити. У ній є мотор, він немає пасових передач, просто педальку натискати і все", — розповів Володимир Щербатих.
Фото: Суспільне Вінниця
Працюють у ліцеї і на механічних швейних машинках. На одній із них працює семикласник Максим Таранюк. Шити не важко, єдине, що прилад часто виходить із ладу і зажовує тканину.
"Вона буває клинить, бо вона стара. Вона тканину зажовує, то треба розрізати шов і знову шити. Коли тканина заплутується, то на це багато часу йде", — семикласник Максим Таранюк.
Фото: Суспільне Вінниця
"Дітей, які приходять до нас допомагати, вчимо на старих машинках шити, вручну, для того, аби вони навчилися, щоб зрозуміли технологію роботи. Хто більше може, той сідає на "Чайку", а ті хто уже добре вміє шити, то сідає за електричну машинку", — розповів вчитель трудового навчання Віктор Могуч.
Смужки, які зшили з відходів тканини, вплітають у маскувальну сітку. Зараз у роботі сітка розміром 12/8 метрів. Її замовили оборонці 70 батальйону 101 бригади. Над виготовленням сітки працює 10 ліцеїстів. Серед них і шестикласник Сергій Педоренко. Суспільному розповідає, сюди допомагати приходить щодня.
"Беру там, де є розріз і прив'язую на вузлики і потім плету. Я працюю задля перемоги, щоб швидшк закінчилася війна і все було добре", — зазначив Сергій Педоренко.
За словами директора Володимира Щербатих, окрім фотозвітів військові надсилають дітям і слова подяки.