Робот-сапер. Фото: Суспільне Запоріжжя
У Запоріжжі ГО "Школа робототехніки" створила спеціального робота-сапера. Цей пристрій може допомогти військовим та надзвичайникам обстежувати заміновану територію або ж вивозити вибухонебезпечні предмети.
Голова ГО "Школа робототехніки" Денис Кабаненко розповідає, що створений робот може їздити на відстань до трьохсот метрів для розмінування території:
"Він за допомогою камер досліджує трасу, щоб там не було якихось разтяжок, чи з того, що прилетіло, і не видно у траві. Наприклад, може бути шмат ракети, в якій працює ще електроніка, і треба вирішити питання: або воно зараз вибухне дуже сильно, або зробити такий маленький підрив".
Денис Кабаненко, голова ГО «Школа робототехніки». Фото: Суспільне Запоріжжя
До робота-сапера встановили спеціальну "руку", яка здатна витримувати вагу до двох кілограмів:
"Ця функціональна рука може не просто скинути, а акуратно покласти, або акуратно взяти предмет. Можна після того, як ми роздивимося в камеру, що там лежить, замінити захват, і більш обережно взяти, щоб він не випав".
Денис Кабаненко управляє роботом-сапером. Фото: Суспільне Запоріжжя
Над створенням такого робота працювали цілою командою — до роботи долучилися інженери, викладачі школи робототехніки та її учні:
"Допомагала з комплектацією, та його збиранням. Спаювала деталі, шукала матеріал, з чого ми його робили", — поділилася учениця ГО "Школа робототехніки" Олександра Масляннікова.
Олександра Масляннікова, учениця ГО «Школа робототехніки». Фото: Суспільне Запоріжжя
Вартість такого робота — близько 200 тисяч гривень. Цю суму допомагали збирати небайдужі громадяни. Та, за словами Дениса Кабаненка, пристрій є набагато дешевшим за іноземні аналоги. Проте є і проблема — створюється робот близько трьох місяців через брак запчастин:
"Метал ми можемо і через два тижні отримати, від надання креслень на виробництво. І далі просто зварка, доопрацювання, вставка електроніки. Але наприклад плати, пульти керування, камери – це місяць поки вони прийдуть. І тільки після цього починається інтеграція в робота".
Управління роботом-сапером. Фото: Суспільне Запоріжжя
Першу серійну модель робота, створеного в школі робототехніки, вже передали до відділу вибухотехнічної служби Нацполіції Херсонської області, розповідає волонтерка Крістіна Сапожнікова:
"Це дуже гарна ідея, і якщо таких роботів буде багато, то скоріше буде розмінування".
Крістіна Сапожнікова, волонтерка. Фото: Суспільне Запоріжжя