У заповіднику на Тернопільщині представили виставку давньої цегли

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Виставка цегли. Кременецький ДІАЗ

У Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику на Тернопільщині презентували міні-виставку "Давня цегла Кременця".

Про це розповів Суспільному директор Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Василь Ільчишин.

Експозиція виставки. Кременецький ДІАЗ

За його словами, виставку приурочили до Всесвітнього дня архітектури. Представили зразки цегли з найдавніших архітектурних пам’яток, що входять до Кременецького ДІАЗу:

"Вони мають давню історію, яку варто розглядати в контексті світових подій та загальноєвропейських політичних, економічних та релігійних змін".

Серед експонатів, зокрема, цегла "пальцівка" — традиційний будівельний матеріал 15-17 століття, яку формували вручну. Також є масивна цеглина із клеймом у вигляді великої літери "К", яку виявили в підвалах будинку "Близнята" у Кременці, датованому 17-18 століттям.

Давня цегла. Кременецький ДІАЗ

Представили на виставці цеглу з клеймом "І+" початку 18 століття, яку виявили в підвальному приміщені храму Преображення Господнього (Єзуїтського колегіуму). Є й цеглина із клеймом "W S. 1822.", яку виявили під час археологічних досліджень, та інші.

Один з експонатів виставки. Кременецький ДІАЗ

"Цегла є одним з найдавніших штучних елементів будівництва. На виставці представили найдавніші зразки цегли, які відшукали на території Кременеччини. Це були житлові й оборонні споруди. Є зразки, які відшукали на горі Боні у 70-их роках минулого століття. Є цегли з клеймами. Їх зазвичай люблять зараз колекціонувати. Музеї та заповідники теж володіють такими колекціями. Ми популяризуємо свої фонди", — сказав Василь Ільчишин.

Новости Украины