За інформацією: Суспільне Чернівці.
Голосування за перехід до ПЦУ у Заставні, 3 лютого 2025 року. facebook/Роман Грищук
"Вони не мають стосунку до наших парафіян"
Олег Боднар, настоятель храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці у Заставні, називає голосування про перехід незаконним. Каже, голосування організували після панахиди за загиблими військовими, щоб зібрати більше людей, а парафіяни УПЦ не брали у ньому участь.
"Якщо панахида за воїнів, то панахида за воїнів, а якщо хотіли робити голосування за храм, то треба було робити це зовсім по-іншому. Може, хтось й був із Заставни, але стосунку до наших парафіян та нашої релігійної громади вони просто не мають. Вони або взагалі нікуди не ходять, або ходять до Свято-Миколаївської церкви, яка належить ПЦУ. Тому це – незаконно", – каже настоятель храму.
За словами священника, про заплановані збори він дізнався у суботу, 1 лютого, із соцмереж. Через це вирішив наступного дня провести збори релігійної громади. На цих зборах зареєструвалися 149 членів, які одноголосно проголосували за те, щоб залишитися у підпорядкуванні УПЦ. Серед них була місцева жителька Світлана Бойчук.
"Ми не реєструвалися на зборах щодо переходу до ПЦУ, бо вчора на зборах встановили, що жоден із наших парафіян не звертався до органів влади. Питання про зміну підлеглості релігійної громади взагалі не розглядалося на зборах нашої громади", – каже парафіянка.
Також, за її словами, парафіяни вирішили звернутися до правоохоронців із заявою про розпалювання міжрелігійної ворожнечі й втручання в релігійну діяльність.
Які етапи реєстрації релігійної громади
Якщо релігійна громада вирішила змінити канонічну підлеглість, першочергово вона має провести парафіяльні збори. Рішення про зміну підпорядкування оформляють протоколом – у ньому мають бути ініціали та підписи усіх людей, які голосували за перехід.
Згодом громада має офіційно подати до обласного управління культури документи – перелік вказаний на сайті ОВА у розділі "Релігія". Зокрема:
- статут релігійної громади у чотирьох екземплярах;
- заяву на ім'я голови обласної адміністрації;
- протокол зборів парафіян;
- список щонайменше десяти засновників релігійної громади;
- документ про право власності чи користування приміщенням або письмова згода власника приміщення про надання адреси за місцеперебуванням релігійної громади, яке вказали у статуті.
Ці документи потрібні, щоб рішення про перехід внесли до єдиного держреєстру. За законом звернення розглядають до трьох місяців.
Читати ще
Читати ще
У селі Малятинці на Буковині провели збори за перехід до ПЦУ: які результати
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]