Фото: Рустем Умєров/Facebook
Приватизація великих державних підприємств – «велика приватизація» – може бути розблокована у травні цього року. Про це заявив голова Фонду держмайна Рустем Умєров в інтерв’ю агентству Bloomberg.
Питання про поновлення «великої приватизації» буде обговорено на найближчих засіданнях Верховної Ради, уточнив Умєров.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе
У разі ухвалення парламентом відповідного рішення від продажу великих держактивів до бюджету України може надійти до $400 млн до кінця року.
На аукціони буде виставлено Одеський припортовий завод, виробник титану ОГХК, Запорізький титано-магнієвий комбінат, виробник інсуліну «Індар» та Центренерго. Аукціони з продажу цих активів можуть відбутися у третьому кварталі 2023 року.
«Якщо ми їх не продамо цього року, то наступного року їх головною цінністю буде лише нерухомість, а через рік — тільки земля, на якій вони збудовані», – сказав голова ФДМ.
Також у Фонді сподіваються заробити $190 млн від здавання в оренду державних сільгоспземель через аукціони на Prozorro.Продажі. Для цього також потрібне рішення парламенту.
Умєров також визнав низьку зацікавленість закордонних інвесторів до купівлі великих підприємств в Україні під час повномасштабної війни. Проте, він сподівається, що інвестори можуть приватизувати активи на знак солідарності з Україною.
«Більшість інвесторів, з якими я розмовляв, — це корпоративні та інституційні інвестори — сказали, що для них український ринок абсолютно непривабливий. Але з погляду справедливості, бажання підтримати Україну — це виправданий крок», – сказав Умєров.
- З початку 2023 року приватні інвестори приватизували держмайна на 1 млрд грн.
- 1 березня 2023 року ФДМ заявив, що стає одним із найбільших державних землевласників і до кінця року сконцентрує земельний банк у 300 000 га.
- 19 квітня Фонд держмайна провів аукціон із продажу Ізмаїльського винзаводу: ціна зросла в 11 разів.
Приєднуйтесь до нас у Facebook та беріть участь у дискусіях