Україна може відмовитися від назви «Грузія»: парламент зробив перший крок

Від назви «Грузія» в офіційних документах вже відмовилися Литва, Ізраїль, Південна Корея, Японія.

У січні 2021 року Литва офіційно затвердила нову назву Грузії, яка тепер використовуватиметься в офіційних документах — Сакартвело / фото УНІАН

У Верховній раді України зареєстрований проект постанови про використання в нашій країні історичної назви країни Грузія – Сакартвело.

Згідно з інформацією на офіційному сайті ВРУ, ініціатива належить нізці народних депутатів. Проект постанови зареєстрований під номером 9329. Від назви «Грузія» в офіційних документах вже відмовилися Литва, Ізраїль, Південна Корея, Японія.

«З метою використання в Україні офіційної та історичної назви країни Сакартвело, Верховна Рада України постаноляє: запровадити використання в Україні на офіційному рівні, офіційному листуванні та спілкуванні, а також у засобах масової інформації офіційної та історичної назви Сакартвело замість Грузія. Відповідно, грузинський народ (грузинів) називати – картвелами», — йдеться у документі.

Відео дня

Депутати-атори проекту постанови обгрунтовують свою ініціативу тим, що вже майже п’ятнадцять років офіційний Тбілісі переконує своїх міжнародних партнерів відмовитися від назви «Грузія», яка вважається русифікованою, а саме найменування – російським. 

«Тому грузини просять використовувати історичну назву їх країни – «Сакартвело». Варто відзначити, що назву «Грузія» використовують у світі близько 20-ти країн, в тому числі Україна. Більшість з цих країн, це — країни пострадянського простору або ті, які зазнавали значного радянського впливу. Грузією цю державу іменують у Росії, «Грузія» – це імперська назва, а той же переклад «Georgia» – результат перекладу з російської», — йдеться у пояснювальній записці до проекту.

«Сакартвело – «країна картвелів», від Картлі – одного з основних регіонів цієї держави. Відповідно, грузинський народ (грузинів) слід називати картвелами. Тому, «Сакартвело» вважається справжньою історичною назвою країни «Грузія», яку вона не могла втримати та поширювати у світі, зокрема через сильний радянський (російський вплив), де русифікували навіть назви країн», — інформують нардепи.

Звертається увага, що від назви «Грузія» в офіційних документах вже відмовилися Литва, Ізраїль, Південна Корея, Японія. Більшість з них стали використовувати латинську назву Георгія (Georgia), але варто відзначити, що єдина з даного переліку країн – Литовська Республіка, член Європейського Союзу та НАТО, з 2021 року якраз використовує назву «Сакартвело».

Грузія чи Сакартвело

4 травня 2018 року Державна комісія з литовської мови (ДКЛМ) затвердила альтернативний варіант назви Грузії — Сакартвело.

У січні 2021 року Литва офіційно затвердила нову назву Грузії, яка тепер використовуватиметься в офіційних документах — Сакартвело. Саме так називають свою країну самі грузини.

Україна відреагувала на протести в Грузії: яка позиція Києва Грузія захотіла відновити авіасполучення з РФ: у вітчизняному МЗС жорстко відреагували Зеленський — Шольцу: «цайтенвенде» у 2023 році необхідно завершити нашою спільною перемогою

У світі країну найчастіше називають або російським словом «Грузія», або латинським «Georgia» (Джорджія чи Георгія). І якщо у грузинів не має особливих претензій до латинської варіації, яка закріпилася в більшості іноземних мов, то до російської, поширеної насамперед у Східній Європі та кількох країнах Азії, їх достатньо.

Назву «Грузія» у країні пов’язують з багатьма роками відсутності незалежності у складі Російської імперії та СРСР. Саме тому грузинська влада вже довгий час закликає інші країни відмовитися від використання цієї назви.

Джерело

Новости Украины