Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Фото: УНІАН
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що українці безпрецедентно швидко опанували специфіку оприлюднення інформації під час війни.
Про це Ганна Маляр повідомила у Telegram.
"Мі першопрохідці абсолютно нової якості інформаційної війни. Ніде в підручниках чи на тренінгах до такого не готували. Найбільший інформаційний виклик цієї війни не ворожа дезінформація, а необхідність всьому суспільству перейти на інформаційний режим воєнного часу", — йдеться у дописі заступниці міністра оборони.
Маляр підкреслила, що Україна не запроваджувала військову цензуру, але пішла шляхом презумпції, що українське суспільство доросле і буде достатньо це пояснити.
"За час повномасштабного вторгнення у Міноборони відбулась величезна кількість оффрек зустрічей з блогерами, експертами, журналістами й ми завжди знаходили розуміння. Рік тому Міноборони розробило і передало в усі обласні адміністрації правила висвітлення інформації військового характеру. Усі голови ВЦА з нами на зв’язку з цього питання 24/7. І результат очевидний", — сказала Ганна Маляр.
Також, за її словами, Міноборони провело кілька просвітницьких питань щодо правил подачі інформації під час війни.
"Більшою мірою ми із задачею впорались і ставка на дорослість суспільства була зроблена вірно. Втім, безумовно є люди, які за рахунок переглядів і лайків можуть оприлюднити будь-що. Зараз багато хто робить собі публічний капітал на військовій темі. Але доросле суспільство таких людей вже почало засуджувати та не довіряти їм. Але поодинокі випадки на кількасоттисячну армію — це непоганий результат", — зауважила Маляр.
Крім того, додала Маляр, в Україні все ще бувають поодинокі "зливи" чутливої інформації від мобілізованих військових.
"В нас є випадки, коли цивільні допомагають бригадам в обмін на інформацію і навіть в обмін на інтерв’ю певним ЗМІ. Міноборони разом з ЗСУ займається вирішенням цього питання", — сказала вона.
Водночас заступниця міністра оборони зазначила, що зараз вже можна говорити, що українці безпрецедентно швидко опанували специфіку оприлюднення інформації під час війни та дуже добре навчилось вирізняти ІПСО противника.
29 червня СБУ повідомляла, що від початку повномасштабної війни Росії проти України понад 200 людей, які поширювали інформацію про роботу протиповітряної оборони та інших підрозділів Сил оборони отримали підозри.
Що відомо про випадки фіксації роботи ППО
17 травня Служба безпеки України встановила особи шістьох мешканців столиці, які поширювали у соцмережі кадри роботи ППО під час масованої атаки РФ на Київ 16 травня.
Водночас кіберфахівці СБУ заблокували онлайн-камери у столиці, які в автоматичному режимі фіксували роботу української протиповітряної оборони.
29 травня у Києві затримали двох хлопців, які знімали на камеру роботу ППО. З ними провели бесіди та передали в СБУ.
31 травня правоохоронці встановили ще дев'ятьох жителів Києва, які викладали у соцмережі відео роботи ППО під час атаки РФ.