Також українці висловилися за відновлення доступу журналістів до Ради під час війни.
Українці підтримують присутність журналістів у Раді / фото УНІАН, Денис Прядко
Близько 65% громадян вважають, що журналісти мають бути присутні на засіданнях Верховної Ради навіть під час воєнного стану, за онлайн-трансляції засідань на телеканалі «Рада» виступають понад 57% громадян.
Як інформує рух «Чесно», такі результати соціологічного опитування, яке з 8 по 15 грудня 2023 року провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова на його замовлення.
«Переважну більшість часу це скликання парламенту працювало в закритому режимі. Очевидно, що такий формат досить зручний для більшості нардепів, адже журналісти не можуть безпосередньо слідкувати за їхньою роботою в сесійній залі і не можуть, як раніше, отримати коментар у кулуарах. Однак, як демонструють результати дослідження, українці не згодні з таким станом справ», — зауважили в «Чесно».
Відео дняЧитайте також:
Більшість українців підтримує союзи з Польщею, Британією та Литвою — опитування
Підтримка вступу України до НАТО стала найвищою за всю історію спостережень — опитування
Зросла кількість прихильників відновлення Україною статусу ядерної держави — опитування
Абсолютно підтримують відкриття доступу журналістів до парламенту 47,6% українців. Ще близько 17,9% громадян скоріше підтримують таку позицію. Не погоджуються з тезою про необхідність доступу журналістів до засідань лише 11% українців.
інфографіка УНІАН
Зауважується, що у ставленні до цього питання позиція всіх регіонів є дуже схожою. Відрізняється лише відсоток мешканців східних та центральних регіонів, які не погоджуються з необхідністю відкрити журналістам доступ до парламенту. Ймовірно, такі відмінності можна пояснити безпековими питаннями.
Також респондентам пропонувалось погодитись чи не погодитись з тезами: «Телеканал «Рада» повинен транслювати онлайн всі засідання ВРУ в умовах воєнного стану» та «Формат «телемарафону» втратив свою актуальність». З першою тезою сказали, що «скоріше погоджуються» 19,8%, «повністю погоджуються» ще 37,6%. Близько 14% респондентів, сказали що не погоджуються, 18,2% — погоджуються і не погоджуються, а 10,6% — нічого не змогли сказати. З другою тезою «скоріше погоджуються» та «повністю погоджуються» відповідно 13,5% та 29,4%. Ще 22% — не погоджуються, 18,9% — і погоджуються, і не погоджуються з тезою, 15% не мали відповіді.
Було опитано 2019 респондентів. Похибка вибірки не більше 2,3%.
Опитування думок українців
Це ж опитування показало, що більшість українців налаштовані до проросійських політиків досить негативно. Достроково позбавити їх депутатських повноважень пропонують 7% громадян, а додати до списку і заборону балотуватися знову — ще 10,5% українців. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну кількість громадян, які готові дати проросійським політикам допрацювати до наступних виборів, у порівнянні з 2022 роком, зменшилася з 3% до 1%.
Серед українців також зросла частка людей, які виступають за розслідування діяльності кожного політика на факт державної зради.
За люстрацію і заборону займати посади для представників заборонених партій виступають 14% українців. А розслідування правоохоронцями діяльності кожного окремо і перевірки на факти державної зради вважають вдалим варіантом 23% громадян.
При цьому майже 38% громадян пропонують не обмежуватись одним чи двома видами санкцій за діяльність, яку вели на території України представники проросійських партій, а застосувати всі можливі методи.