Українська армія швидкими темпами переходить на стандарти НАТО, — ISW

За короткий період між груднем та січнем було впроваджено 18 стандартів НАТО.

ЗСУ наближаються до стандартів НАТО / фото facebook.com/JointForcesCommandAFU

Збройні сили України досягли значного прогресу у процесі переходу на стандарти Північноатлантичного альянсу (НАТО). Партнери допомагають Україні розбудувати власну оборонно-промислову базу.

Як йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) з посиланням на дані Міністерства оборони, з грудня 2023 року по січень 2024 року Україна впровадила понад 18 стандартів НАТО, зокрема щодо захисту особового складу, комунікаційної підготовки військово-морських сил, а також процедури для інформаційних і транспортних систем.

Західні партнери також продовжують докладати зусиль для розбудови власної оборонно-промислової бази на підтримку України. Зокрема, днями генеральний директор німецького виробника зброї Rheinmetall Армін Паппергер заявив в інтерв’ю Bild, що компанія будує новий завод з виробництва боєприпасів у Німеччині. Підприємство займатиметься «стратегічною безпекою поставок» і забезпеченням безперебійного постачання в Україну.

Відео дня

«Паппергер також зазначив, що у 2023 році Rheinmetall отримала від федерального уряду Німеччини понад 10 млрд євро замовлень на військові закупівлі для Збройних сил Німеччини та України, і що ця сума, ймовірно, зросте до 15 млрд євро у 2024 році», — йдеться у звіті ISW.

Читайте також:

Хтось має взяти відповідальність: в Україні точаться суперечки навколо мобілізації, – NYT

Олексій Голобуцький про справу Коломойського: сидить, бо гроші з одного свого рахунку поклав на інший

Кордон розблоковано: Україна і Польща обговорили розбудову прикордонної інфраструктури

Шлях України в НАТО

В Альянсі неодноразово заявляли, що двері для членства України вже відкриті, проте вона не може стати членом НАТО під час війни.

На липневому саміті у Вільнюсі був присутній президент України Володимир Зеленський. Незадовго до зустрічі вінзакликав президента США Джо Байдена запросити країну до НАТО, однак той сказав, що вона «не готова».

На саміті для України зняли вимогу про план дій щодо членства. При цьому було сказано, що для отримання запрошення необхідна згода всіх членів НАТО і виконання низки умов.

Джерело

Новости Украины