Суспільне Черкаси
Майстриня з Черкас Катерина Денисенко виготовляє прикраси з будматеріалів. Її роботи демонструють на подіумах Парижа та Нью-Йорка.
Пані Катерина — мама в декреті. Три роки тому захопилася створенням декору для дому, а згодом зацікавилася й прикрасами.
Завдяки такому аксесуару, як крила, її творчість помітили в Америці та Франції, зазначила майстриня.
Суспільне Черкаси
Прикраси вона створює з будівельних матеріалів. За основу для крил використовує металопластикові труби і дріт, пір’я — робить із поліетилену або спіненої гуми.
"Технологія насправді важка: потрібен фен, металопластикова труба, ножиці для цієї труби, шурупокрут. Тобто багато інструментів", — пояснила вона.
Суспільне Черкаси
Суспільне Черкаси
На створення однієї пари крил майстриня витрачає до чотирьох днів. Найскладніше, зазначила вона, – це робота з деталями:
"Спочатку йде нарізка. Я на це виділяю день. На наступний день іде формування моделі і поклейка. Коли я починала, дуже довго все робила, потрібно було дуже швидко навчитися вирізати. Взагалі, головна фішка в цій роботі — навчитися швидко вирізати пір’я".
Суспільне Черкаси
Наразі Катерина виготовила до пів сотні крил, різних розмірів та кольору.
"Одна із моделей — це білі крила янгола. Вони складаються із прозорого поліетилену. Щоб такі виготовити, потрібно чотири дні — це з нарізкою поклейкою. Також до них іде підсвітка — гірлянда, яка працює від USB", — розповіла вона.
Суспільне Черкаси
З її слів, це вражає глядачів — не лише в Україні, а й за кордоном. Одна з її останніх робіт прикрашала модель на модному показі "New York Fashion Week":
"Останні крила, які ми надсилали і про які отримали відгук, були для виступу, на модель. Дуже красиві крила, дівчинці так сподобались".
Фото Катерини Денисенко
Найбільше майстриня пишається присутністю своїх синьо-жовтих крил у доброчинній виставці в Парижі. Там організували збір коштів на підтримку Збройних Сил України:
"Це була фотозона з блакитними крилами, там збирали кошти волонтери".
Фото Катерини Денисенко
Катерина прагне популяризувати українську культуру. Хоче, аби наших майстрів та їхню творчість впізнавали. У свою творчість вкладає символи – вишивку та жовто-блакитні кольори.